Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Koronawirus

99-letni weteran II wojny światowej wygrał z Covid-19. „Większe zwycięstwo niż podczas wojny”

99-letni weteran drugiej wojny światowej, Ermando Piveta, jest najstarszym Brazylijczykiem, który wyzdrowiał z Covid-19. "Wygrał on jeszcze jedną bitwę, tym razem z nowym koronawirusem" - ogłosiła w komunikacie brazylijska armia.

Autor:

Przy owacji personelu medycznego i honorach wojskowych, Piveta opuścił we wtorek szpital brazylijskich sił zbrojnych w stolicy kraju, Brasilii.

"To dla mnie większe zwycięstwo niż podczas wojny"

- powiedział Ermando Piveta.

W czasie drugiej wojny światowej Piveta był podporucznikiem armii brazylijskiej i służył w Afryce.

Dwa tygodnie temu uzyskał wynik pozytywny na obecność koronawirusa. Po wystąpieniu zapalenia płuc spędził dwa dni na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Brasilii.

Jak powiedział dyrektor szpitala, 99-latek nie potrzebował jednak respiratora i wyzdrowiał ze względu na dobrą kondycję fizyczną wynikającą z życia w wojsku i długowieczności w rodzinie.

W Brazylii potwierdzono do tej pory 25 262 przypadki zakażenia koronawirusem; 1532 osoby zmarły, w tym aż ponad 200 w ciągu ostatnich 24 godzin.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane