Agnieszka Kołodziejczyk
O autorze
Autor nie dodał jeszcze swojego opisu.
Artykuły autora Agnieszka Kołodziejczyk
Artykuły autora
O prawach LGBT i aborcji nie decyduje się na ulicy - mówi nam profesor prawa europejskiego
- W Polsce – w sferze prawnej - nigdy nie mieliśmy problemów z prawami mniejszości, w tym - seksualnych. U nas nie było prześladowań czy sankcji karnych, tak jak to miało miejsce w innych państwach, także europejskich. Obecnie środowiska LGBT twierdzą, że walczą o równe prawa, ale „równe z kim"? Mam wrażenie, że punktem odniesienia nie jest polski system prawny, ale regulacje przyjęte w innych państwach. W rzeczywistości walczą więc o przywileje i to metodami, które generują dalsze konflikty. A przecież stanowienie prawa, zwłaszcza w tak drażliwych kwestiach, nie może odbywać się na ulicy - mówi portalowi Niezalezna.pl prof. dr hab. Genowefa Grabowska. Z ekspertem prawa europejskiego i międzynarodowego, byłą europoseł, rozmawiamy też o polityce amerykańskiej i o repolonizacji mediów.
Pożegnanie śp. ks. Stefana Wyporskiego
W ub. tygodniu diecezja sosnowiecka pożegnała śp. ks. Stefana Wyporskiego, który m.in. był założycielem i pierwszym dyrektorem sosnowieckiej "Caritas". Ks. Wyporski był otwartym, pełnym życzliwości człowiekiem. Współpracował z młodzieżowym ruchem oazowym i Klubem "Gazety Polskiej" w Sosnowcu. Spoczął na cmentarzu w rodzinnych Żarkach k. Częstochowy.
Niepełnosprawnych kibiców nie wpuszczono na stadion Widzewa. Będzie reakcja PZPN?
14 osób ze Stowarzyszenia Kibiców Niepełnosprawnych ZS 1906 Zagłębia Sosnowiec (o którego działalności pisaliśmy niedawno) nie zostało wpuszczonych na mecz swojej drużyny na stadion klubu RTS Widzew Łódź S.A. mimo posiadania imiennych biletów przekazanych im przez ten klub. Spod bramy stadionu zostali odesłani z kwitkiem. Danuta Nowicka, posłanka "Prawa i Sprawiedliwości" z Zagłębia nazwała sprawę "skandalicznym incydentem" i zgłosiła ją do Zbigniewa Bońka, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Rzecznik prasowy Widzewa Marcin Olczyk twierdzi, że niepełnosprawnych kibiców nie wpuszczono... dla ich bezpieczeństwa.
W dobie pandemii - trzeba zachować ostrożność, ale też trzeba żyć
I ja, i parafianie zachowujemy reżim sanitarny, ostrożność, ale trzeba żyć. Najgorszą rzeczą podczas pandemii jest poddać się strachowi i panice - mówi nam duszpasterz leśników i pracowników ochrony środowiska przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, ks. Janusz Rakoczy.