"Możemy powiedzieć, że na godz. 14 sieć kolejowa jest przejezdna, jedynie 5 km odcinek Wisła Głębce - Wisła Uzdrowisko obsługiwany jest zastępczą komunikacją autobusową"
- powiedział Siemieniec.
Dodał, że odcinek ten zamknięto, gdyż na stacji Wisła Uzdrowisko woda, która znalazła się na poziomie rozjazdów, uniemożliwiła bezpieczne prowadzenie ruchu kolejowego.
"Zespoły techniczne Polskich Linii Kolejowych na bieżąco monitorują szlaki kolejowe, a ostatniej nocy przeprowadzono jazdy patrolowe na szlakach długości ponad 700 km"
- powiedział Siemieniec.
Przez południe Polski przechodzą obfite opady deszczu, które lokalnie powodują podtopienia. Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wprowadzono ostrzeżenia hydrologiczne: trzeciego stopnia na Śląsku - zlewnie Małej Wisły, Przemszy, Brynicy, Soły; w Małopolsce – Wisła i zlewnie Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy; na Podkarpaciu - zlewnie Wisłoki, Sanu i Wisłoka; w Świętokrzyskiem – Wisła. Drugi stopień zagrożenia obowiązuje na Odrze w województwie opolskim.