Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Gospodarka

Kompromitacja „buczących arogantów” w Sejmie. Duda miał rację. Raport GUS nie zostawia złudzeń

- Polacy tej naprawy potrzebują i to w wielu obszarach.

Autor: JW

- Polacy tej naprawy potrzebują i to w wielu obszarach. To służba zdrowia, to codzienny poziom życia wielu rodzin, to dzieci, których wiele dzisiaj niedojada zwłaszcza na obszarach wiejskich. To oni potrzebują pomocy - mówił w orędziu nowy prezydent RP, ale na sali plenarnej niektórzy posłowie PO zaczęli buczeć. - Państwo doskonale o tym wiecie - dokończył swoją wypowiedź prezydent Duda.

Czy faktcznie posłowie rządzacej koalicji mieli prawo buczeć, czy powinni raczej uderzyć się we własne piersi. Główny Urząd Statystyczny zbadał, jaki był zasięg ubóstwa ekonomicznego w Polsce w 2014 r, i  czy nastąpiły zmiany w porównaniu z rokiem 2013. Raport nie pozostawia złudzeń.

Na kompromitujące zachowanie posłów błyskawicznie zareagowali internauci:




Fot. Twitter.com

Z badania budżetów gospodarstw domowych jednoznacznie wynika, że w 2014 r. w stosunku do roku 2013 nastąpiła poprawa przeciętnej sytuacji materialnej gospodarstw domowych. Jednocześnie nie odnotowano istotnych zmian w zasięgu ubóstwa ekonomicznego. Stopy ubóstwa skrajnego i relatywnego pozostały na tym samym poziomie (7,4% w przypadku ubóstwa skrajnego i 16,2% relatywnego). Podobnie na zbliżonym poziomie pozostał zasięg ubóstwa ustawowego – 12,2% (w 2013 r. -  12,8%).

Ubóstwo w Polsce:


Fot. GUS.

Ubóstwo w gospodarstwach domowych:


Fot. GUS.

Informacje dotyczące dochodów oraz wydatków oraz innych aspektów sytuacji materialnej gospodarstw domowych znajdują się w notatce sygnalnej „Sytuacja gospodarstw domowych w 2014 r. w świetle wyników badania budżetów gospodarstw domowych”, dostępnej na stronie internetowej GUS.

Autor: JW

Źródło: niezalezna.pl,GUS

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane