Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

3 podstawowe sposoby na osiągnięcie niezależności finansowej

Każdy z nas definiuje niezależność finansową nieco inaczej, na co wpływa m.in. indywidualna sytuacja, w jakiej się znajduje. Dla kogoś będzie to niezależność od wsparcia rodziców, dla innych uwolnienie od kredytu czy realizacja pasji i marzeń bez ciągłego sprawdzania stanu konta. Istnieje wiele sposobów, aby osiągnąć określone w taki sposób celem. Sprawdź, które z poniższych metod możesz wykorzystać, żeby poprawić swój materialny byt.

Foto: mat. prasowy
Ask Nieruchomości

1.  Inwestycje

Jeżeli w swoich marzeniach, a co za tym idzie, również w planach mierzysz wysoko, a oczami wyobraźni widzisz życie, w którym zamiast funkcjonować „od pierwszego do pierwszego” czerpiesz pełnymi garściami z każdej chwili – musisz wykonać finansowy krok naprzód.
Najlepszym sposobem na zabezpieczenie przyszłości i osiągnięcie niezależności finansowej jest mądre zainwestowanie gromadzonych środków. Właśnie w tym celu skupuje się nieruchomości, złoto, akcje czy obligacje. Od remontu odziedziczonego mieszkania, przez umiejętną grę na giełdzie, po spółkę w interesującym, perspektywicznym biznesie o dużym potencjale wzrostu… można mnożyć drogi, które prowadzą do niezależności finansowej, choć nigdy nie stanowią 100-procentowej gwarancji sukcesu. Jednak bez ryzyka będzie trudno. 
Czasami trzeba wręcz wykonać krok w tył, żeby potem postawić dwa kroki do przodu. Przykładem może być sfinansowanie inwestycji (nawet drobnej) z pomocą kredytu lub pożyczki. Najlepsze pożyczki online znajdziesz w sieci – nie wybieraj pierwszej oferty z brzegu, zajrzyj za to do sprawdzonych i wiarygodnych rankingów.

2. Oszczędności

Kolejnym istotnym sposobem na osiągniecie niezależności finansowej jest oszczędzanie. W tym miejscu od razu powinien pojawić się komentarz: „Ale przecież nie opłaca się inwestować! Lokaty mają śmiesznie niskie oprocentowanie, a poza tym inflacja zjada to, co uda się odłożyć!”. Rzeczywiście, jest w tym dużo racji. Dlatego powiedzmy inaczej: warto umieć zaoszczędzić pieniądze, aby móc je rozsądnie zainwestować i tym sposobem osiągać coraz lepszy status materialny.
Oszczędzanie – oczywiście w granicach rozsądku, bez ekstremalnego podejścia – jest bardzo użytecznym nawykiem, który warto wypracowywać drobnymi krokami.

  • Systematycznie oszczędzaj nawet drobne kwoty, ale na wskazany cel. Niektóre banki oferują np. możliwość odciągania „końcówki” z każdej transakcji, aby w sposób niemal niezauważony kumulować oszczędności w specjalnej zakładce internetowego konta.
  • Wyeliminuj z życia niepotrzebne, zbędne wydatki. Ograniczenie przesadnego konsumpcjonizmu jest zresztą dobrym krokiem dla samopoczucia, a przy tym dla planety i środowiska naturalnego.
  • W sposób oszczędny gospodaruj zasobami. Czasem dla zdrowia zrezygnuj z przejażdżki autem i wybierz spacer, a zaoszczędzisz na paliwie. Nie zużywaj więcej prądu niż to konieczne. Inwestuj w dom pod kątem niższych rachunków. To tylko wybrane przykłady…


3. Zarobki

Drogą do osiągnięcia niezależności finansowej jest dynamiczny rozwój kariery zawodowej, która gwarantuje wysokie zarobki. Możesz to osiągnąć na różne sposoby:

  • założeniem własnej działalności gospodarczej,
  • podjęciem się dodatkowych zleceń – poza etatem,
  • podjęciem się zagranicznej pracy i zgromadzenie kapitału w obcej, silniejszej walucie,
  • przebranżowieniem, np. w kierunku branży IT, która jest bardzo dochodowa i perspektywiczna.

Podsumowanie
Zarabiaj, oszczędzaj, inwestuj. Tylko tyle i aż tyle. Oto 3 najważniejsze sposoby, aby osiągnąć niezależność finansową bez względu na to, jak definiujesz ją w liczbach.

Artykuł sponsorowany
 

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo