„Nie dla Amber Gold 2” - wiceminister o biznesie Palikota. Będzie kontrola KAS?

Artur Soboń zapowiedział wniosek do "skarbówki" o kontrolę biznesu Janusza Palikota. To efekt doniesień medialnych, jakoby Manufaktura Piwa Wódki i Wina należąca do byłego polityka PO stawała się bankrutem. Pieniądze stracić może 10 tys. inwestorów - mowa o kwotach w wysokości ok. 140 mln złotych.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Artur Soboń zapowiedział wniosek do "skarbówki" o kontrolę biznesu Janusza Palikota
Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska
W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej doniesieniami o możliwości utraty środków przez osoby, które dały się namówić na reklamowane przez Janusza Palikota usługi poprosiłem Krajową Administrację Skarbową o kontrolę rozliczeń podatkowych w przedsięwzięciach związanych z Palikotem.

– poinformował wiceminister finansów Artur Soboń.

Palikot w opałach. Soboń wnioskuje o kontrolę

W kolejnym wpisie porównał działalność firmy Palikota do... Amber Gold, czyli piramidy finansowej małżeństwa P. Ich ofiarą padło ponad 18 tys. klientów, a skala wyłudzeń sięgała 800 mln złotych.  

Według doniesień medialnych sprawa może dotyczyć ok 10 tysięcy osób, które zainwestowały swoje oszczędności - 140 mln zł. Bardzo niepokojące są też kolejne informacje o problemach z płatnościami podwykonawcom i pracownikom oraz danin na rzecz Skarbu Państwa.

– dodał Soboń.

Reakcja KAS 

W sprawie ewentualnej kontroli w firmie Manufaktura Piwa Wódki i Wina głos zabrała Krajowa Administracja Skarbowa

„Nawiązując do wiadomości wiceministra Sobonia, podkreślamy, że tego typu informacje wpływające do KAS są poddawane analizie. Jednak z uwagi na ograniczenia prawne nie informujemy o wynikach działań organów KAS w indywidualnych sprawach”.

– czytamy.

Manufaktura Piwa Wódki i Wina spóźniła się z wypłatą 108 tys. zł odsetek od obligacji, o czym portale informowały w czerwcu. Janusz Palikot przegrał walkę o polityczne przetrwanie, gdy upadł Twój Ruch. Czy teraz uda mu się zażegnać kłopotów w związku z alkoholowym interesem? 

 Źródło: Niezalezna.pl, Twitter

 

#Janusz Palikot #Amber Gold #kas #Krajowa Administracja Skarbowa #Artur Soboń

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
gie
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo