Prezes NBP: Będę proponował Radzie Polityki Pieniężnej obniżenie stóp procentowych
Będę proponował Radzie Polityki Pieniężnej obniżenie stóp procentowych NBP - mówi Polskiej Agencji Prasowej prezes NBP prof. Adam Glapiński. Dodał, że m.in. silne obniżenie się cen surowców na rynkach światowych sprawią, że inflacja będzie w najbliższych kwartałach się obniżać i kształtować poniżej dotychczasowych oczekiwań.