​Czy jest inny kraj gdzie syn urzędującej premier zostaje kapłanem? Internauci ciepło o ks. Szydle

  

„Nie wiem, czy to się już gdzieś zdarzyło, że syn urzędującego premiera zostaje kapłanem?”, „Premier Luksemburga ma męża. Premier Beta Szydło ma syna księdza. Jak ja lubię ten nasz zacofany, katolicki, normalny i bezpieczny grajdołek” – tak użytkownicy Twittera skomentowali przejęcie przez Tymoteusza Szydło, syna premier Polski, święceń kapłańskich.
 
Tymoteusz Szydło przyjął święcenia w sobotę. Dziś odprawił prymicyjną mszę św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinnym Przecieszynie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Syn Beaty Szydło odprawił pierwszą mszę

Ks. Tymoteusz przed błogosławieństwem kończącym mszę św. prosił wszystkich o modlitwę w swojej intencji.

Na koniec proszę, módlcie się za mnie. Nie o to, bym był wybitnym księdzem; nie o to, żeby mnie ominęło wszelkie zło. Nie o to, bym robił karierę, ale o to, abym przeżył moje życie tak, jak tu przed wami stoję: jako ksiądz. Pozwólcie, że pierwszym gestem mojego podziękowania dla was będzie to co otrzymałem. Niczego innego nie mam. Podziękuję wam błogosławieństwem. Niech dobry Bóg opiekuje się wami i prowadzi do zjednoczenia ze sobą


– mówił.
 
Wydarzenia w rodzinie premier Szydło skomentowali użytkownicy Twittera. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

50 interwencji strażaków w związku z burzami

/ RonPorter

  

Blisko 50 razy interweniowali świętokrzyscy strażacy w związku z burzami, które od południa przechodzą nad regionem.

Z informacji z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach wynika, że do godz. 18 strażacy odnotowali w ciągu dnia 46 zdarzeń – 14 z nich dotyczyło połamanych drzew, a 32 zalanych posesji.

Najwięcej zdarzeń, które były skutkami burz, odnotowano na południu regionu w powiatach pińczowskim i kazimierskim.

Jak poinformował dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kielcach Krzysztof Koźmiński, w związku z silnym wiatrem uszkodzona została jedna ze ścian będącej w budowie hali sportowej w Skarżysku-Kamiennej.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert dla południowo-wschodniej części kraju, informując o możliwych burzach z gradem i silnym wiatrem, które mogą przejść przez region w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl