​Skandal na kongresie prawników. Internauci ostro o zachowaniu „nadzwyczajnej kasty”

„Krzyk, buczenie i wyjście z sali pokazują kulturę sędziów” – napisał na Twitterze Patryk Jaki, który skomentował w ten sposób zakłócanie wystąpień przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwo

twitter.com/PanPalemka

„Krzyk, buczenie i wyjście z sali pokazują kulturę sędziów” – napisał na Twitterze Patryk Jaki, który skomentował w ten sposób zakłócanie wystąpień przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Kancelarii Prezydenta przez uczestników Kongresu Prawników Polskich.

 „Wycie jak na stadionie i odwracanie się plecami elit prawniczych” zostanie symbolem tego >>kongresu<<. Tak traktują codziennie też ludzi...” – napisał wiceminister Jaki. 

Krzyk, buczenie i wyjście z sali pokazują kulturę sędziów. Tak jak dziś potraktowali ludzi, z którymi się nie zgadzają – traktują obywateli

– dodał wiceszef resortu sprawiedliwości.Sędziowie, adwokaci i radcowie prawni z całego kraju spotkali się w Katowicach na Kongresie Prawników Polskich, by dyskutować o reformie wymiaru sprawiedliwości i stanie praworządności w Polsce. Organizatorami Kongresu są Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”, Naczelna Rada Adwokacka oraz Krajowa Rada Radców Prawnych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sędziowie mają dziś "nasiadówkę". Prezydent Duda tak ich zawstydził, że zaczęli wyć

List do uczestników kongresu wystosował prezydent Andrzej Duda. Gdy list minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera odczytywał fragment listu, mówiący o tym, że z gwarancją niezawisłości sędziowskiej ściśle łączy się nakaz apolityczności, część uczestników kongresu przerywała mu bucząc i skandując „Konstytucja!”. Część zgromadzonych unosiła wtedy w górę książeczki z tekstem ustawy zasadniczej.

Z kolei gdy przemawiał wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który powiedział m.in., że środowisko sędziów nie oczyściło się samo i potrzebne są zmiany – większość sędziów opuściła salę.


Zachowanie przedstawicieli „nadzwyczajnej kasty” ostro skomentowali internauci.

 

 


Źródło: PAP,niezalezna.pl

#Kongres Prawników Polskich #Patryk Jaki #nadzwyczajna kasta

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo