"We Francji nic się nie zmieni" - uważa politolog dr W. Jabłoński

Jest nowy prezydent Francji, ale czy coś po zwycięstwie Emmanuela Macrona, Francja się zmieni? - Nie, tutaj większych zmian nie widzę.

Twitter.com
Jest nowy prezydent Francji, ale czy coś po zwycięstwie Emmanuela Macrona, Francja się zmieni? - Nie, tutaj większych zmian nie widzę. Nie wiem jak z wewnętrznymi kłopotami Francji sobie poradzi - tłumaczy portalowi niezalezna.pl dr Wojciech Jabłoński, specjalista od marketingu politycznego i wykładowca UW.  


Jak Pan ocenia wyniki exit poll wyborów prezydenckich we Francji?
W ostatnich sondażach Marine Le Pen osiągała prawie 40 proc., więc nie zadziałał ten efekt, i ci którzy się do niej przyznawali w końcówce na nią jednak nie zagłosowali, albo na II turę nie poszli. Mogli też oddać głosy nieważne, albo na Macrona. Nie warto chyba więc drążyć teraz przypuszczeń, że Le Pen przeczeka Macrona i przejmie władzę za 5 lat. Z tym potencjałem będzie to trudne.

Coś się po zwycięstwie Macrona Francja się zmieni?
Nie, tutaj większych zmian nie widzę. Nie wiem jak on z wewnętrznymi kłopotami Francji sobie poradzi. Choć jest to dla niego wyzwanie jako młodego człowieka. Może dzięki jego działaniom nastąpić zmiana pokoleniowa we francuskiej polityce. 


 Źródło: niezalezna.pl

 

#Macron #Jabłoński

JW
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo