Niepojęte! Hartman "autorytetem" w publicznym radio w sprawie Kościoła!

„Chrześcijański kształt patriotyzmu” - to bardzo ważny dokument wydany przez Konferencję Episkopatu Polski. Był przedmiotem debaty na antenie Polskiego Radio24.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
„Chrześcijański kształt patriotyzmu” - to bardzo ważny dokument wydany przez Konferencję Episkopatu Polski. Był przedmiotem debaty na antenie Polskiego Radio24. Ze zdumieniem można było usłyszeć wśród jej uczestników... Jana Hartmana! Znanego z ataków na Kościół.

„Potrzebny jest w naszej ojczyźnie dobrze nam znany z historii patriotyzm otwarty na solidarną współpracę z innymi narodami i oparty na szacunku dla innych kultur i języków. Patriotyzm bez przemocy i pogardy. Patriotyzm wrażliwy także na cierpienie i krzywdę, która dotyka innych ludzi i inne narody” – podkreślają polscy biskupi w dokumencie społecznym pt. „Chrześcijański kształt patriotyzmu”. Został on przyjęty podczas 375. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie 14 marca br. - czytamy na stronie episkopat.pl

W piątkowe popołudnie w studio Polskiego Radia 24 odbyła się dyskusja na ten temat. Szokujące, że jednym z jej uczestników był Jan Hartman, przedstawiony jako "profesor z Uniwersytetu Jagiellońskiego". 

Na stronie internetowej Polskiego Radia nadal można zapoznać się z opiniami takiego "autorytetu". Od dawna atakującego polskich księży. Nie inaczej było tym razem. Wprawdzie pochwalił treść dokumentu „Chrześcijański kształt patriotyzmu”, ale zaraz dodał:

"W oficjalnych dokumentach Kościół od bardzo dawna naśladuje liberałów i demokratów, natomiast co do realnej działalności poszczególnych księży i biskupów bywa bardzo różnie. Jeszcze niedawno widzieliśmy ONR w Kościele. Mam nadzieję, że księża nacjonaliści przeczytają ten tekst i zrozumieją, że to do nich jest on adresowany. Ten dokument dotyczy również polityków skrajnej prawicy, a także najsilniejszego człowieka polskiego Kościoła Tadeusza Rydzyka – stwierdził filozof" - czytamy na stronie internetowej publicznego radia.


Kim jest Hartman? Przypominamy tekst Piotra Lisiewicza, który ukazał się na łamach "Gazety Polskiej" w grudniu 2015 r.

„Prof. Jan Hartman został wykreślony z rejestru członków Twojego Ruchu. Powodem jego publikacja dotycząca kazirodztwa” – ogłosiła w 2014 r. partia Janusza Palikota. Tekst Hartmana za niedopuszczalny uznał też tygodnik „Polityka” i zdjął go ze swojej strony. Dziś Hartman wraca jako lider obywatelskiej opozycji przeciw PiS: to on wymyślił nazwę Komitet Obrony Demokracji i jest jednym z jego liderów".

CZYTAJ WIĘCEJ: Kazirodztwo, miliony polskich chamów i obrona demokracji. Kim jest pomysłodawca KOD?

 

 Źródło: Polskie Radio 24,niezalezna.pl

#Jan Hartman #PolskieRadio 24 #Jan Hartman

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo