Wojciech Smarzowski nakręci polską „Grę o tron”?

Wojciech Smarzowski, uhonorowany niedawno nagrodą im. Krzysztofa Krauze po spektakularnym sukcesie „Wołynia” podczas rozdania Orłów 2017 nie składa broni.

By Artur Balana - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18838587
Wojciech Smarzowski, uhonorowany niedawno nagrodą im. Krzysztofa Krauze po spektakularnym sukcesie „Wołynia” podczas rozdania Orłów 2017 nie składa broni. Jego najnowszy projekt to serial opowiadający o początkach państwa polskiego. Seria już jest porównywana do kasowych hitów takich jak „Gra o tron” czy „Wikingowie”.

Prace nad serialem opowiadającym o dynastii Piastów i początkach formującego się państwa polskiego mają ruszyć w 2018 roku. Wstępnie zaplanowano jego trzy sezony.  Produkcja ma być międzynarodowa nie tylko jeśli chodzi o ekipę, ale również obsadę. Wojciech Smarzowski, reżyser, który kilka dni temu został uhonorowany nagrodą im. Krzysztofa Krauze i rozbił bank statuetek podczas gali rozdania Orłów 2017 za swój głośny „Wołyń” słynie z przywiązania do ulubionych aktorów. W jego filmach najczęściej można spotkać Arkadiusza Jakubika, Marcina Dorocińskiego, Mariana Dziędziela i Kingę Preis. Czy ich twarze również wzbogacą nowy projekt Smarzowskiego? O tym przekonamy się już niebawem.

Na razie pracują szare komórki w mojej głowie i w głowie Wojtka Rzehaka, z którym razem to piszemy. Chyba jesteśmy ustawieni na trzy sezony i szukamy pieniędzy, ponieważ to przedsięwzięcie jest karkołomne, bardzo kosztowne, międzynarodowe, z aktorami z całej Europy 

- zdradził Wojciech Smarzowski na antenie radia Tok FM.

 

Źródło:

#smarzowski #polska gra o tron #wikingowie #mieszko #chrystianizacja

MJ
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo