Polacy murem za rządem. Wielka mobilizacja – przyjdź o godz. 14 przed Sejm

Dorota Łomicka

Absolwentka Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na UKSW, z \"Gazetą Polską Codziennie\" związana od 2013 r.

Kontakt z autorem

  

W czwartek Polacy z całego kraju – od Wejherowa przez Poznań po Kraków – spotkają się w Warszawie na wielkiej manifestacji poparcia dla działań rządu Prawa i Sprawiedliwości. – Atakowany przez opozycję i inne środowiska potrzebuje wsparcia swojego elektoratu i my tego wsparcia chcemy mu udzielić – mówi Violetta Sasiak z Klubu „Gazety Polskiej” w Wejherowie.

Manifestacja poparcia dla działań rządu Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się przed gmachem Sejmu przy ul. Wiejskiej w godz. 14–17. Jak mówią organizatorzy, jest to odpowiedź na wniosek o wotum nieufności dla rządu, szczególnie teraz, gdy ma być przeprowadzana największa w tej kadencji reforma – reforma sądownictwa.

– Bądźmy razem tego dnia i pokażmy, że Polacy popierają działania i reformy rządu premier Beaty Szydło

– zachęcają organizatorzy.

W czwartek do stolicy przyjadą grupy klubowiczów „Gazety Polskiej” z wielu miast, m.in. z Bielska-Białej, Krakowa, Poznania i Tychów. Jak dowiedzieliśmy się w centrali klubów, akcja spotkała się z dużym odzewem w bardzo krótkim czasie – wiele osób dzwoni, informując, że weźmie udział w manifestacji.

– Nie każdemu udało się tak szybko zorganizować dzień wolny, ale przyjedziemy do Warszawy grupą dwudziestu kilku osób

– mówi nam Janusz Jabłoński z tyskiego Klubu „Gazety Polskiej”. Dlaczego?

– Niedługo będziemy obchodzili rocznicę Konstytucji 3 maja. Jeśli patrzeć historycznie, w kontekście tych donosów opozycji do Unii Europejskiej, nasuwa się analogia do targowicy. Chcemy pokazać, że nie ma zgody na takie działania – nie ma zgody na szkodzenie Polsce, niezależnie od poglądów

– mówi „Codziennej” Janusz Jabłoński.

Do Warszawy przyjadą też klubowicze z Wejherowa.

– Czujemy potrzebę bycia tego dnia przed Sejmem. Chcemy dać wsparcie rządowi, który w naszej ocenie robi, co może, żeby wyprowadzić Polskę na dobrą drogę. Atakowany przez opozycję i inne środowiska potrzebuje wsparcia swojego elektoratu

– podkreśla Violetta Sasiak z wejherowskiego Klubu „GP”.

– Autokar się dopełnia, wieczorem będzie komplet i rano wyruszamy

– stwierdza przewodnicząca klubu.

Duża, bo ponad 60-osobowa grupa przyjedzie też z Bielska-Białej.

– Mamy pełny autokar, jesteśmy oflagowani i zaopatrzeni w symbole narodowe. Do Warszawy jedziemy dlatego, że kochamy Polskę i chcemy wesprzeć rząd, którego jesteśmy sympatykami

– mówi Andrzej Niedzielski z klubu „GP” w Bielsku-Białej.

ZOBACZ TRANSMISJĘ:
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Antysemickie napisy na kamienicach w Paryżu

Zdjęcie ilustracyjne / Google

  

Na dwóch kamienicach w XIV dzielnicy Paryża pojawiły się antysemickie napisy - poinformowała agencja AFP, nazajutrz po deklaracjach prezydenta Emmanuela Macrona o determinacji w walce z antysemityzmem.

Napisy "Brudny Żyd" oraz "Precz" i odwróconą swastykę, namalowane na drewnianej bramie budynku przy ulicy d'Alesia na południu stolicy, widział dziennikarz AFP, potwierdzając raport napisany na Twitterze przez znanego politologa Laurenta Bouveta.

Według kierownika pobliskiej piwiarni napisów "nie było tam jeszcze ostatniej nocy". Poinformował on, że policjanci "byli dziś rano" i przesłuchiwali jego oraz mieszkańców budynku.

Rano reporter AFP widział pracownika sąsiedniego sklepu, który zmazywał napisy na murze.

Około 50 m od tego miejsca na fasadzie domu umieszczono napis markerem "Brudny martwy Żyd", zaś w pobliżu na ławce przy przystanku autobusowym pojawił się napis "brudny Żyd" i narysowana odwrócona swastyka.

W środę na steli w "Ogrodzie pamięci" w miejscowości Champagne-au-Mont-d’Or w pobliżu Lyonu pojawiły się namalowane na czerwono antysemickie napisy i trzy swastyki. "Ogród pamięci" - miejsce, gdzie są rozsypane prochy zmarłych - znajduje się obok cmentarza katolickiego i można się do niego dostać zarówno przez cmentarz, jak i zewnętrzną drogą.

W ostatnich tygodniach w Paryżu pojawiło się wiele napisów i haseł antysemickich; szczególne oburzenie wywołało pomazanie swastykami wizerunków Simone Veil, byłej więźniarki Auschwitz, a następnie bardzo popularnej polityk, m.in. przewodniczącej Parlamentu Europejskiego, zmarłej w 2017 roku i pochowanej w Panteonie.

Media obiegło również zdjęcie graffiti o treści „Jude” na witrynie baru szybkiej obsługi sieci Bagelstein. Ukazały się też fotografie uczestników manifestacji „żółtych kamizelek” z napisami, oskarżającymi prezydenta Francji Emmanuela Macrona o to, że jest na usługach Rothschildów i rzekomego żydowskiego lobby.

Według ministra spraw wewnętrznych Francji Christophe'a Castanera w ubiegłym roku liczba incydentów antysemickich w kraju wzrosła o 74 proc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl