Sąd go wypuścił, „łowcy cieni” złapali. Wpadł „Hoss”, szef szajki okradającej staruszków

Policja zatrzymała poszukiwanego listem gończym Arkadiusza Ł., pseud. „Hoss” – poinformowała rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Agnieszka Hamelusz.

cbsp.policja.pl
Policja zatrzymała poszukiwanego listem gończym Arkadiusza Ł., pseud. „Hoss” – poinformowała rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Agnieszka Hamelusz. 49-letni mężczyzna jest podejrzany o oszustwa metodą „na wnuczka” na łączną kwotę ponad 1,4 mln zł. Według rzecznik do zatrzymania doszło w czwartek przed godz. 18.00 na warszawskim Żoliborzu. Zatrzymania dokonali „Łowcy Cieni” z CBŚP we współpracy z policyjnym Zespołem Poszukiwań Celowych z Poznania.

„Hoss” został zatrzymany na początku lutego. Prokuratura chciała jego aresztowania, ale Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów uznał, że areszt w tej sprawie nie będzie konieczny i wyznaczył Ł. dozór policji. Wkrótce po tej decyzji „Hoss” zniknął, a prokuratura wytknęła sądowi, że przekroczył czas 24 godzin, jaki miał na zbadanie wniosku i decyzję. Śledczy wnieśli też do sądu odwoławczego o zmianę decyzji i aresztowanie Ł. – sąd okręgowy tak orzekł. Od tej decyzji odwołała się obrona „Hossa”, a poszerzony skład SO rozpoznał ich skargę. Zdecydował o podtrzymaniu postanowienia SO.

Według śledczych, Arkadiusz Ł. jest pomysłodawcą jednej z najpopularniejszych metod oszustw – „na wnuczka” i liderem jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się tym procederem. Jej członkowie – jak wynika ze śledztwa – mają na swoich kontach wielomilionowe wyłudzenia; średnio, przy jednorazowych oszustwach, były to kwoty sięgające 40-50 tys. euro.

„Hoss” usłyszał zarzuty popełnienia, w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, czterech oszustw metodą „na wnuczka” na łączną kwotę ponad 1,4 mln złotych. Od 18 lutego br. „Hoss”, który po decyzji o aresztowaniu zniknął, był poszukiwany listem gończym. Sprawa zajmowali się poznańscy „Łowcy Głów” z Zespołu Poszukiwań Celowych, którzy m.in. odnaleźli ukrywającego się na Malcie Kajetana P., podejrzanego o brutalne zabójstwo kobiety w Warszawie.

 Źródło: PAP,niezalezna.pl

 

#metoda na wnuczka #policja #CBŚP #łowcy cieni #Hoss

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo