​Amazon otworzy w Polsce piąte centrum logistyczne

Amerykański sklep internetowy Amazon.com otworzy swoje piąte centrum logistyczne w Polsce. Koncern postawi je w Sosnowcu.

facebook.com/AmazonPoland
Amerykański sklep internetowy Amazon.com otworzy swoje piąte centrum logistyczne w Polsce. Koncern postawi je w Sosnowcu. Gigant chce w ten sposób wykorzystać stosunkowo niskie płace i bliskość do dużego rynku niemieckiego – podaje Reuters.

Amazon w Polsce zatrudnia obecnie ponad 7 tys. osób na stałych umowach o pracę w trzech centach logistycznych. Dwóch w okolicach Wrocławia i jednym pod Poznaniem. W ubiegłym roku ogłoszono, że kolejne centrum powstanie w Kołbaskowie koło Szczecina.

Amerykański koncern poinformował, że stworzył już ponad 2,5 tys. nowych miejsc pracy w Polsce w ubiegłym roku oraz że zainwestował ponad 3 mld zł od 2014 roku.

Dla porównania spółka w Niemczech zatrudniła około 11 tys. pracowników oraz tysiąc pracowników sezonowych. Niemcy po Stanach Zjednoczonych to drugi co do wielkości rynek zbytu Amazona.

Amazon potwierdził dzisiaj, że w czwartym kwartale br. odbędzie się otwarcie nowego centrum logistycznego w Sosnowcu. Z wielką radością staniemy się częścią społeczności Sosnowca. Naszym pracownikom będziemy oferować konkurencyjne pensje i bardzo atrakcyjne pakiety świadczeń dodatkowych. Zależy nam także na budowaniu niezwykłej atmosfery pracy i stwarzaniu licznych możliwości rozwoju kariery w naszej dynamicznej globalnej organizacji

– przekazała spółka w komunikacie.

Decyzja odzwierciedla trend międzynarodowych firm, które przenoszą część swoich usług i centrów logistycznych do największego wschodniego członka Unii Europejskiej, aby wykorzystać jej stosunkowo dużą i wykwalifikowaną siłę roboczą – poinformował Reuters.

 

Źródło: Reuters

#amazon

Marek Nowicki
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo