Wiceprezes Samsunga aresztowany

Wiceprezes Samsunga Jay Y. Lee, został aresztowany w związku z zarzutem udziału w aferze korupcyjnej na najwyższych szczeblach władzy Korei Południowej - podaje bbc.com.

youtube.com/KBS 뷰(screenschot)
Wiceprezes Samsunga Jay Y. Lee, został aresztowany w związku z zarzutem udziału w aferze korupcyjnej na najwyższych szczeblach władzy Korei Południowej - podaje bbc.com.

Biuro specjalnego prokuratora oskarża Lee o przekupienie bliskiej przyjaciółki byłej prezydent Park Geun Hie, aby zapewnić przychylne decyzje urzędowe w sprawie kontrowersyjnej fuzji Sansung C&T oraz Cheil Industries Inc. Operacja ta była postrzegana jako kluczowy etap bezprecedensowego przekazywania władzy w firmie na korzyść Jay Y. Lee.

48-letni Lee, potomek najbogatszej rodziny w kraju, został zatrzymany w Seulu.

Konieczność aresztowania Jaya Y. Lee jest uzasadniona zebranymi nowymi dowodami w sprawie

– podał w komunikacie centralny Sąd Okręgowy w Seulu. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Kolejny problem Samsunga

Samsung był najbardziej hojnym darczyńcą w stosunku do fundacji przyjaciółki prezydent Korei Południowej pani Czoi Sun Sil. Przekazał jej w sumie 17 mln dolarów. Tuż za nim uplasowały się takie firmy jak Hyundai, SK, LG i Lotte.

9 grudnia 2016 roku południowokoreański parlament zagłosował za impeachmentem prezydent Park. Została zawieszona w obowiązkach, a Trybunał Konstytucyjny Korei Południowej bada, czy były wystarczające podstawy do wszczęcia procedury odsunięcia jej od władzy.

Dołożymy wszelkich starań, aby upewnić się, że prawda wyjdzie na jaw w przyszłych postępowaniach sądowych 

- napisał Samsung w oświadczeniu.

 

Źródło: bbc.com

#Samsung

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo