Aż 52 przypadki przedawkowania narkotyków w ciągu zaledwie 32 godzin zanotowało pogotowie w Louisville w stanie Kentucky. Większość z tych przypadków to przedawkowanie heroiny  – podaje cnn.com.

Sanitariusze mieli też do czynienia z przedawkowaniem alkoholu, leków na receptę i innych substancji kontrolowanych. Nie odnotowano zgonów z przedawkowania. 

- To bardzo wielki skok z 25 takich przypadków zanotowanych w takim samym odstępie czasowym w poprzednim tygodniu – powiedział rzecznik szpitala Mitchell Burmeister.

Przedawkowanie czy to narkotyków czy innych leków jest główną przyczyną przypadkowych zgonów w USA – wynika z danych amerykańskiej agencji do spraw narkotyków DEA. Mniej osób ginie w wypadkach drogowych i na skutek użycia broni palnej niż po przedawkowaniu.

Tylko w tym miesiącu w Cuyahoga County w stanie Ohio, co najmniej 14 osób zmarło z przedawkowania opiatów w ciągu jednego weekendu.Ponad 60 proc. sekcji zwłok przeprowadzonych w biurze koronera w stanie Ohio, ma związek z przedawkowania narkotyków – podaje cnn.com.

Według najnowszych dostępnych danych, w 2013 r. na skutek przedawkowania leków bądź narkotyków w USA zmarło ponad 46 tys. osób, w wypadkach samochodowych ponad 35 tys. osób, a na skutek użycia broni - 33 636 osób.

Pomiędzy 2014 a 2015 r. śmiertelność na skutek przedawkowania heroiny i innych syntetycznych narkotyków wzrosła w USA o ponad 72 proc.