Fala narkomanii w Stanach Zjednoczonych

  

Aż 52 przypadki przedawkowania narkotyków w ciągu zaledwie 32 godzin zanotowało pogotowie w Louisville w stanie Kentucky. Większość z tych przypadków to przedawkowanie heroiny  – podaje cnn.com.

Sanitariusze mieli też do czynienia z przedawkowaniem alkoholu, leków na receptę i innych substancji kontrolowanych. Nie odnotowano zgonów z przedawkowania. 

- To bardzo wielki skok z 25 takich przypadków zanotowanych w takim samym odstępie czasowym w poprzednim tygodniu – powiedział rzecznik szpitala Mitchell Burmeister.

Przedawkowanie czy to narkotyków czy innych leków jest główną przyczyną przypadkowych zgonów w USA – wynika z danych amerykańskiej agencji do spraw narkotyków DEA. Mniej osób ginie w wypadkach drogowych i na skutek użycia broni palnej niż po przedawkowaniu.

Tylko w tym miesiącu w Cuyahoga County w stanie Ohio, co najmniej 14 osób zmarło z przedawkowania opiatów w ciągu jednego weekendu.Ponad 60 proc. sekcji zwłok przeprowadzonych w biurze koronera w stanie Ohio, ma związek z przedawkowania narkotyków – podaje cnn.com.

Według najnowszych dostępnych danych, w 2013 r. na skutek przedawkowania leków bądź narkotyków w USA zmarło ponad 46 tys. osób, w wypadkach samochodowych ponad 35 tys. osób, a na skutek użycia broni - 33 636 osób.

Pomiędzy 2014 a 2015 r. śmiertelność na skutek przedawkowania heroiny i innych syntetycznych narkotyków wzrosła w USA o ponad 72 proc.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: cnn.com
Tagi

Wczytuję komentarze...

Pociągi opóźniają się przez upały

zdjęcie ilustracyjne / pixel2013 CC0

  

Opóźnione są 84 pociągi pasażerskie. Występują 3 przerwy w ruchu (deformacja torów) na liniach Lasek-Sieniawa (Podkarpackie), Bieniowiec-Pierściec oraz Zebrzydowice-Kaczyce (Śląskie) spowodowane wysoką temperaturą - poinformował dziś na Twitterze Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Jak podał Świszcz, dziś do godz. 18 PKP-PLK zanotowały 133 zdarzenia, które były powiązane z panującymi w Polsce upałami.

Środa jest rekordowym dniem jeśli chodzi o temperaturę powietrza w Polsce. Spośród 245 stacji pomiarowych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w niemal połowie (108 stacji) termometry pokazywały temperaturę przekraczającą 33 st.

Dziś został także ustanowiony nowy rekord czerwcowej temperatury w Polsce. W Radzyniu w województwie lubuskim ok. godz. 15.20 zanotowano 38,2 stopnia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl