Prezydent Hanna Gronkiewicz Waltz uciekła przez aferą reprywatyzacyjna na urlop. Nie będzie jej na nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy ws. afery. Jednak śledzi obrady stołecznych radnych. W mediach społecznościowych rozpowszechnia informację o uchwalonym referendum, które odbędzie się w marcu w Warszawie. 

Głosami PO, Rada Warszawy zdecydowała w poniedziałek, że 26 marca odbędzie się referendum gminne, w którym mieszkańcy stolicy odpowiedzą na pytanie czy są "za zmianą granic miasta stołecznego Warszawy poprzez dołączenie kilkudziesięciu sąsiednich gmin".

Prezydent Warszawy od razu zareagowała na Twitterze. Warto zwrócić uwagę że prezydent Warszawy miała już przygotowaną grafikę. 


Projekt klubu PiS o ustroju miasta stołecznego Warszawy w najbliższym czasie nie będzie procedowany w parlamencie; najpierw odbędą się szerokie konsultacje z samorządami i mieszkańcami - poinformował w poniedziałek PAP poseł PiS Jacek Sasin.

"Chciałem wyrazić wielkie zdumienie histerią, która została rozpętana przez część samorządowców, szczególnie związanych z PO czy PSL. To dziwi. Projekt ustawy, który został złożony to pewnego rodzaju propozycja do dyskusji. Ta ustawa w najbliższym czasie nie będzie procedowana w parlamencie, została zarejestrowana jako druk poselski, ale będzie dyskutowana, poddawana szerokim konsultacjom" - powiedział PAP Sasin.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w poniedziałek trzy kolejne osoby w związku z prowadzonym przez wrocławską prokuraturę regionalną śledztwem ws. prywatyzacji w Warszawie

Wśród zatrzymanych jest Gertruda J.-F. W 2003 roku, kiedy była naczelnikiem jednego z wydziałów Biura Gospodarki Nieruchomościami, podpisała decyzję o zwrocie – m.in. mężowi Hanny Gronkiewicz-Waltz – kamienicy przy Noakowskiego 16 w Warszawie.