#RokNowychZadań. Premier Szydło rozpoczyna przegląd resortów. „Polskie państwo działa sprawnie”

  

Początek roku, ważne sprawy to dobry moment na to, żeby wyznaczyć nowe kierunki działań i podjąć nowe zadania. Od jutra rozpoczynam razem z ministrami przegląd resortów. Od jutra będę spotykać się przez najbliższe 2 tygodnie z szefami poszczególnych resortów. Będziemy omawiać to, co zostało zrealizowane. Będziemy rozmawiać również na tematy, które wynikają z tego, co podjęto, a czego nie udało się zrealizować w ubiegłym roku.(…) Rząd jest po to, aby zajmować się sprawami najistotniejszymi dla Państwa, by rozwiązywać problemy obywateli – mówiła podczas konferencji prasowej #RokNowychZadań w Kancelarii Premiera Beata Szydło.

Premier podczas konferencji podkreśliła, że początek roku jest dobrym momentem na wyznaczenie nowego kierunku działań.

Kierunki zadań, które zostały przyjęte były efektem rozmów z Polakami. Szefowa rządu przypomniała, że rząd jest po to, aby zajmować się sprawami najistotniejszymi dla Państwa, by rozwiązywać problemy obywateli.
 

Od jutra rozpoczynam z ministrami przegląd resortów. Będziemy starali się szukać przyczyn tych zadań, które nie zostały zrealizowane w ubiegłym roku. To, co najważniejsze, ministrowie przedstawią propozycje nowych działań, które będą realizowane przez rząd. Wyznaczymy nowe kierunki, które rząd podejmie. Będziemy ten przegląd resortów, który będzie odbywał się tutaj, w KPRM, będzie dobrą okazją do tego, aby zdać sprawozdanie Polakom z tego, co zostało zrobione i żeby powiedzieć, co zostanie zrealizowane w tym roku


– powiedziała premier.Beata Szydło mówiła, że chce, by obywatele byli świadomi, jakie kierunki działań są wyznaczane w poszczególnych resortach.
 

Musimy pokazać Polakom, że państwo działa sprawnie, a politycy traktują poważnie ich sprawy. Praca, a nie polityczne awantury - tak będzie działał rząd Prawa i Sprawiedliwości. Chcemy pokazać Polakom, że polskie państwo działa sprawnie, a rząd poważnie traktuje sprawy Polaków


– powiedziała Beata Szydło.

Premier podała, że jutro spotka się z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem i ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem podejmując kwestie bezpieczeństwa.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zamykane fabryki w Chinach. Zabraknie leków w Polsce?

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Po zamknięciu w Chinach kilkunastu fabryk wytwarzających substancje farmaceutyczne, w Polsce brakuje ponad stu leków, kolejne wkrótce zdrożeją – pisze dzisiejszy "Dziennik Gazeta Prawna".

W ostatnich tygodniach chińskie władze zamknęły, ze względów ochrony środowiska, kilkanaście fabryk wytwarzających substancje czynne do leków. "Odbije się to na sytuacji polskich pacjentów" – ostrzega DGP.

Z Chin pochodzi blisko 80 proc. substancji czynnych używanych w przemyśle farmaceutycznym; największe firmy jak Polpharma kupują półprodukty z różnych źródeł, wielu mniejszych opiera się wyłącznie na chińskich produktach.

Już teraz widać braki ponad 100 produktów leczniczych, zwłaszcza tych stosowanych przy cukrzycy, chorobach tarczycy, serca, a także leków przeciwbólowych.

"Apteki otrzymują sygnały, że będzie jeszcze gorzej. A na pewno drożej. Bo im mniej fabryk w Chinach i mniej substancji czynnych, tym produkt droższy"

- pisze DGP w artykule "Chiński problem polskich pacjentów".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl