Film o Polce ukrywającej Żydów, nowi Scorsese i Besson. Co czeka kinomanów w 2017 roku?

Upływający 2016 rok był niezwykle udany zarówno dla kinematografii światowej, jak i rodzimej.

mat.pras.
Upływający 2016 rok był niezwykle udany zarówno dla kinematografii światowej, jak i rodzimej. Doczekaliśmy się filmowych kontynuacji największych hitów ("Creed: Narodziny legendy",  "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości", "Moje wielkie greckie wesele 2", czy chociażby "Kung Fu Panda 3"), kolejnego znakomitego obrazu Quentina Tarantino ("Nienawistna ósemka"), a festiwal w Gdyni zdominowała wybitna "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego. Czego kinomani mogą spodziewać się wciągu nadchodzących 12 miesięcy? Poniżej prezentujemy zwiastuny najciekawszych premier zaplanowanych na rok 2017.

1. "Sing" (premiera 6 stycznia, 2017, gatunek: komedia animowana, reż. Garth Jennings)
W świecie zamieszkanym przez zwierzęta teatr prowadzony przez koalę Bustera Moona (Matthew McConaughey) popada w tarapaty. Kochając teatr, zrobi on jednak wszystko, by go ocalić. Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata. Głos, który ocali teatr.  Do konkursu staną: nucąca cicho jak mysz pod miotłą Mysz (Seth MacFarlane), nieśmiała Słonica (Tori Kelly), której towarzyszy pewna siebie matka (Reese Witherspoon), młody gangster Gorilla i punkowa rebeliantka Jeżozwierzyca (Scarlett Johansson).

2.  "La La Land" (premiera 20 stycznia, gatunek: musical, melodramat, reż. Damien Chazelle)Mia (Emma Stone) jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian (Ryan Gosling) to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

3. "Toni Erdmann" (premiera 27 stycznia, komediodramat, reż. Maren Ade)Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom na niemieckich przedmieściach. Jego córka Ines – pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą, równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.

4. "Milczenie" (premiera 17 lutego, dramat historyczny, reż. Martin Scorsese)XVII wiek. Dwaj młodzi misjonarze (Garfield i Driver) przedostają się potajemnie do Japonii, gdzie za wszelką cenę usiłują odszukać swojego zaginionego mistrza (Neeson). W kraju, gdzie wiara chrześcijańska jest karana śmiercią, ich przekonania i umiejętności przetrwania zostaną poddane najcięższej próbie.

5. "Ukryte działania" (premiera 24 lutego, dramat, reż. Theodore Melfi)Niezwykła, nieznana do tej pory prawdziwa historia trzech błyskotliwych kobiet afro-amerykańskiego pochodzenia, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA. Pokonując niewyobrażalne przeszkody społeczne i obyczajowe, pomogły wysłać w kosmos pierwszego Amerykanina, astronautę Johna Glenna, inicjując tym samym kosmiczny wyścig między światowymi mocarstwami.

6. "Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo" (premiera 24 marca, biograficzny, reż. Niki Caro)Historia bohaterskiego małżeństwa Jana i Antoniny Żabińskich, którzy podczas II wojny światowej ukryli setki Żydów, stała się inspiracją dla powieści pt. „Zookeeper`s Wife” ("Żona dozorcy zoo") autorstwa Diane Ackerman. Teraz niezwykłą opowieść o polskich bohaterach zdecydowali się zekranizować Amerykanie i Anglicy -  film pod tym samym tytułem co powieść trafi do kin wiosną 2017 roku. Główną rolę zagra znana aktorka Jessica Chastain.

7. "Strażnicy Galaktyki Vol. 2" (premiera 28 kwietnia, sci-fi, reż. James Gunn)Peter Quill z drużyną wyrzutków kontynuuje podróż przez kosmos i jako obrońca galaktyki stawia czoła nowym niebezpieczeństwom. Poznaje także prawdę o swoim ojcu oraz jego dziedzictwie. 


8. "Słoneczny patrol" (premiera 12 maja, komedia, Seth Gordon)Pełnometrażowa wersja kultowego serialu. Dwóch ratowników wodnych rywalizuje między sobą o angaż na kalifornijskiej plaży.


9. "Obcy: Przymierze" (premiera 19 maja, sci-fi, Ridley Scott) 
Fabuła nowej części będzie się skupiać się na załodze statku kolonizacyjnego "Przymierze". Tym razem kosmiczni podróżnicy odnajdą planetę, która pomimo sielskiego krajobrazu okaże się mrocznym i niebezpiecznym miejscem. W obsadzie znaleźli się: Michael Fassbender, Katherine Waterston, Demien Bichir i Danny McBride.

10. "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara" (premiera 26 maja, przygodowy, reż. Joachim RoenningEspen Sandberg)
Johnny Depp powraca po raz piąty jako słynny Jack Sparrow i tradycyjnie pakuje się w tarapaty - tym razem jego przeciwnikiem będzie, grany przez Javiera Bardema, Kapitan Salazar i jego zgraja duchów. Istoty nie z tego świata wydostały się z Diabelskiego Trójkąta i postawiły sobie za cel zabicie każdego pirata na wodach, w tym oczywiście postać graną przez Deppa. Jedynym sposobem na ratunek jest odnalezienie przez bohatera magicznego artefaktu dającego władzę na morzu - trójzębu Posejdona...

11. "Dunkierka" (premiera 21 lipca, dramat wojenny, Christopger Nolan)


Film opowiada historię ewakuacji aliantów  z Dunkierki, która odbyła się na początku II wojny światowej.

12. "Valerian i Miasto Tysiąca Planet" (premiera 21 lipca, sci-fi, Luc Besson)Superprodukcja „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” już jest porównywana do takich kinowych hitów jak "Gwiezdne wojny", "Strażnicy galaktyki" czy jeden z największych tytułów Bessona - "Piąty element". Twórcy poinformowali, że obraz wzbogaci występ gwiazdy muzyki POP, Rihanny. 


Kolejne kinowe zapowiedzi na 2017 roku już wkrótce na niezalezna.pl. 

 

 Źródło: filmweb.pl,niezalezna.pl

#premiery 2017 #piraci z karaibów 5 #Sing #La la Land #Stone #Gosling

MJ
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo