Kolejny motor, wyjazdy, nowe ciuchy o wartości rocznej pensji. Walka o kasę w KOD trwa

  

Głupia sprawa – kolejny motor, wyjazdy, ciuchy warte więcej niż roczna pensja. I to wszystko u bezrobotnego faceta z alimentami i kolejną żoną z dzieckiem na głowie – napisała na Facebooku była koordynatorka KOD-u z Warmii i Mazur.

W sieci co jakiś czas – a staje się to coraz częstsze – pojawiają się zastanawiające wpisy dotyczące pieniędzy zbieranych przez Komitet Obrony Demokracji. Ostatnio pisaliśmy o zbieraniu „koszyczkowego” dla Mateusza Kijowskiego, które nazwane miało być „kosztami przejazdu”. Teraz w internecie czytamy o kolejnym motocyklu, wyjazdach, czy nowych ciuchach.

„Według oficjalnych danych KOD jest finansowany ze zbiórek publicznych. Z dokumentów złożonych w MSWiA wynika, że KOD zebrał od anonimowych darczyńców 1 094 754,70 zł. Inną zbiórką publiczną przeprowadzoną przez KOD była zbiórka komitetu obrony przed PiS, podczas której zgromadzono ponad 22 tys. zł” – pisała „Gazeta Polska” w listopadzie tego roku.

CZYTAJ WIĘCEJ: ​Zapytali Kijowskiego o zarobki. I wyszło na jaw, kto go utrzymuje… WIDEO

W sieci już wcześniej pojawiały się informacje dotyczące zbiórek sprzed roku, które miały być nierozliczone bądź rozliczone w innej kwocie. Teraz temat powrócił. Doszły do niego nawet nowe wątki. Jak się okazuje, osoby, które dopytywały o przeznaczane na komitet koperty... blokowano.

Przecież wiesz dużo, wystarczy popytać i zastanowić się, co się stało z KOD Polonia i dlaczego donatorzy byli natychmiast banowani, zwłaszcza jak dopytywali o koperty

– pisała Anka Grzybowska.
 
Dalej podała ciekawe informacje dotyczące samego lidera KOD Mateusza Kijowskiego.
 

Jolanta Kruszka to nie jest idiotka, my być może tak, Problem w tym, że mamy więcej takich ludzi jak Jola. Wiesz jak na to wpadliśmy? Głupia sprawa – kolejny motor, wyjazdy, ciuchy warte więcej niż roczna pensja. I to wszystko u bezrobotnego faceta z alimentami i kolejną żoną z dzieckiem na głowie. Pomyśl, a jeśli nie chcesz w tym brać udziału, zamilcz. My zostaniemy, a Ty z łaski swojej zamilcz nad tą trumną

– mogliśmy czytać.
 
Wpis już usunięto, zostały po nim ślady w internecie.CZYTAJ WIĘCEJ: Kijowski mówi, że niedługo zapłaci alimenty. Skąd weźmie tyle pieniędzy?

Jedno pytanie pozostaje nadal otwarte. Czy Mateusz Kijowski w obecnej sytuacji załatwił już sprawę alimentów?
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Po 19 dniach migranci zeszli ze statku

/ twitter.com/openarms_fund screen

  

Po 19 dniach kryzysu, statek organizacji pozarządowej Open Arms został wpuszczony do portu na włoskiej wyspie Lampedusa, a pokład opuściło ponad 80 migrantów. Impas rozwiązała prokuratura, która nakazała natychmiastową ewakuację migrantów.

Migranci zeszli na ląd w nocy z wtorku na środę. Wszyscy zostali przewiezieni do ośrodka pobytu na Lampedusie. Przejazdowi autokarów z rozbitkami towarzyszyły przepychanki między zwolennikami i przeciwnikami przyjmowania migrantów.

Jednostka hiszpańskiej organizacji pomocowej czekała na zgodę na wpłynięcie do portu w odległości 800 metrów od brzegów Lampedusy, a sytuacja na pokładzie według relacji załogi pogarszała się z każdą chwilą, przede wszystkim z powodu fatalnych warunków sanitarno-higienicznych. Do kulminacji napięcia doszło we wtorek, gdy kilkunastu zdesperowanych migrantów skoczyło do morza po to, by o własnych siłach dotrzeć na ląd. Niektórzy zostali wyłowieni i wrócili na pokład; inni - dostali się na wyspę.

Wieczorem prokuratura w Agrigento na Sycylii nakazała konfiskatę statku i natychmiastową ewakuację wszystkich migrantów. Pozostało ich na pokładzie ponad 80. W poprzednich dniach zabrano stamtąd 27 nieletnich i około 20 osób z powodu stanu zdrowia.

[polecam:https://niezalezna.pl/284389-migranci-spanikowali-i-rzucili-sie-do-wody]

"Nareszcie koszmar się kończy" - tak decyzję prokuratury skomentowała organizacja Open Arms.

Śledczy na jej wniosek prowadzą dochodzenie w sprawie nielegalnego przetrzymywania ludzi na pokładzie.

Decyzję prokuratury o nakazie ewakuacji migrantów skrytykował wicepremier, szef MSW Matteo Salvini, inicjator polityki zamkniętych włoskich portów dla statków NGO.

Kolejny impas wokół jednostki z migrantami uratowanymi na Morzu Śródziemnym został rozwiązany w dniu oficjalnego rozpoczęcia kryzysu rządowego we Włoszech, po dymisji premiera Giuseppe Contego z powodu rozpadu koalicji antymigracyjnej Ligi Salviniego i Ruchu Pięciu Gwiazd.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl