Sympatyk KOD chce użycia broni przeciwko "pisiorom"

  

Jestem po rozmowach z kolegami po fachu, którzy nie zdali broni służbowej i może być wkrótce gorąco - napisał dziś w mediach społecznościowych Mirosław Mrozewski. Analiza jego profilu na facebooku wskazuje że jest uczestnikiem protestów Komitetu Obrony Demokracji. Jednocześnie aktywnie bierze udział w organizacji protestów. 

"Tego już za wiele, dość tych upokorzeń. Ingerencja pisiorów w wypracowane emerytury za czasów PRL stawia mnie oraz moich kolegów pod ścianą. Jestem po rozmowach z kolegami po fachu, którzy nie zdali broni służbowej i może być wkrótce gorąco. Obym się mylił, ale ktoś z nas w końcu pęknie..." - napisał dziś Mrozewski. 

Po godzinie dodał:

Kto staje za mną murem, gdy zainicjuję pewna akcję przeciwko kaczorowi? Pytanie kieruję głównie do kolegów po fachu w stanie spoczynku, ale i też tymi ze znajomościami w MSW. Cieplutko pozdrawiam.
O wyjaśnienia w tej sprawie poprosiliśmy Komitet Obrony Demokracji. W odpowiedzi na nasze pytania KOD stanowczo odciął się od Mrozewskiego.

Mirosław Mrozewski od pewnego czasu podaje się za jednego z koordynatorów KOD-u w regionie łódzkim. Nie jest to prawda. Pan Mrozewski nie ma z KOD-em nic wspólnego. 
Niektóre poglądy głoszone przez niego na  jego prywatnym profilu Facebooku są nie tylko całkowicie sprzeczne z ideami KOD-u, część z nich narusza prawo, co zostało zgłoszone właściwym organom - poinformowało biuro prasowe KOD-u.

Na swoim profilu Mirosław Mrozewski odnosił się już wcześniej do informacji jakoby nie był członkiem KOD-u. 

Ludzie, powariowaliście z tym spamem, że nie jestem członkiem KOD? Mało dla demokracji zrobiliśmy z Anką Grzybowską? - stwierdził w jednym ze wpisów

21 września Mrozewski informował za pomocą swojego profilu na Facebooku o szczegółach manifestacji KOD: 

UDOSTĘPNIAJCIE, PAMIĘTAJCIE, PRZYJDŹCIE!

Komitet Obrony Demokracji - w 40 rocznicę powstania KOR - zaprasza na wspólny marsz "Jedna Polska - Dość Podziałów" (...) Zapraszam serdecznie do wspólnego protestowania. Delegacja z Łódzkiego Oddziału melduje gotowość. Mamy do rozdania kilkaset pudelek z materiałami pirotechnicznymi. Do rozdania mamy również kilkaset okolicznościowych przypinek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tysol.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojciechowski po spotkaniu z prezydentem: Silny budżet to postawa Wspólnej Polityki Rolnej

/ European Parliament from EU / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)

  

Wspólna Polityka Rolna powinna mieć silny budżet, odpowiedni do zadań, jakie stawia się przed rolnictwem związanym z ochroną środowiska i klimatu - powiedział komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. Jak zauważył, obecnie trwa dyskusja nad wieloletnim budżetem Unii Europejskiej, jest ona trudna, także jeżeli chodzi o rolnictwo.

"Dziś w Warszawie miałem okazję podziękować prezydentowi Andrzejowi Dudzie za bardzo silne wsparcie Wspólnej Polityki Rolnej i jej budżetu"

- powiedział na briefingu Wojciechowski po spotkaniu prezydenta z ministrami rolnictwa z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Dodał, że kilka dni temu takie wsparcie otrzymał m.in. od prezydenta Francji.

Wspólna Polityka Rolna to jest polityka służąca bezpieczeństwu całej Europy, ona powinna być silna i sprawiedliwa, a to oznacza odpowiedni dla niej budżet - zaznaczył komisarz. Jak zauważył, obecnie trwa dyskusja nad wieloletnim budżetem Unii Europejskiej, jest ona trudna, także jeżeli chodzi o rolnictwo.

[polecam:https://niezalezna.pl/312406-walka-o-unijne-doplaty-dla-rolnikow-obowiazkiem-polskich-wladz-prezydent-spotkal-sie-z-ministrami]

Wojciechowski zaznaczył, że choć wspólna polityka rolna jest jedna, ale poszczególne regiony i kraje mają specyficzne problemy. "Ostatnio dużo się mówi, że drogą do osiągnięcia zrównoważonego rolnictwa jest tzw. rolnictwo precyzyjne, podobnie jest z WPR, potrzebujemy bardzo precyzyjnej polityki rolnej, która uwzględnia potrzeby tych poszczególnych krajów" - powiedział komisarz.

"Te szczególne potrzeby to m.in. Zielony Ład, który nakłada na rolników zwiększone obowiązki i wyzwania, ale te wyzwania muszą być sprawiedliwie rozłożone"

- stwierdził. Zwrócił uwagę, że kraje Europy Środkowo-Wschodniej zachowały bardziej zrównoważone rolnictwo i mają wielkie szanse, w związku z "zielonym ładem", być liderami tych przemian, tj. prowadzenia rolnictwa w sposób zrównoważony zgodnie z wymogami środowiska, ochrony klimatu czy dobrostanu zwierząt.

Podkreślił, że w 2020 r. zdecyduje się przyszłość rolnictwa europejskiego na 7 lat, a może na dłużej, bo stworzenie silnych podstaw rozwoju rolnictwa będzie miało znaczenie w kolejnych latach. Dodał, że KE pracuje nad długofalową wizją rozwoju obszarów wiejskich do 2040, a nawet 2050 r.

"Jestem wdzięczny za polskie wsparcie dla silnej Wspólnej Polityki Rolnej i jej budżetu (...) Chciałbym, abyśmy w ten okres 2021-2027 weszli z silnym budżetem i jasnym przekazem dla rolników, by wiedzieli co ich czeka, jakim wyzwaniom mają sprostać, jaką pomoc otrzymają i żeby to była pomoc adekwatna do ich potrzeb"

- powiedział Wojciechowski. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts