​Ta informacja może zmienić wszystko. Kto tak naprawdę stworzył Amber Gold?

  

Kto stał z Marcinem P. i stworzył Amber Gold? Od pewnego czasu śledczy próbują się tego dowiedzieć. W ramach postępowania, prowadzonego przez łódzką prokuraturę regionalną, ustalane są osoby, które współpracowały z małżeństwem P. przy stworzeniu piramidy finansowej, a także czerpały z tego korzyści. 

Małgorzata Wassermann, jeszcze przed pierwszym posiedzeniem kierowanej przez nią komisji śledczej, zakładała, że za Marcinem P. ktoś stał. Taki też wątek w sprawie Amber Gold od lipca tego roku sprawdza Prokuratura Regionalna w Łodzi. 

W ramach tego postępowania prokuratorzy ustalają wszystkie osoby, które współpracowały z Marcinem P. i Katarzyną P. przy stworzeniu piramidy finansowej oraz czerpały korzyści z oszustw popełnionych w związku z działalnością spółki Amber Gold 

– powiedziała „Super Expressowi” Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej.

Jak nieoficjalnie przyznali dziennikarzom „SE” śledczy, oszustwo na taka skalę wymagało misternego planu. 

To nie są ludzie na takim poziomie. Ani pod względem intelektualnym, ani z racji dość ubogiej wiedzy na temat mechanizmów w świecie finansowym 

– powiedział gazecie o małżeństwie P. jeden z śledczych.

Ta sama łódzka prokuratura próbuje również ustalić, gdzie trafiły pieniądze wyprowadzone z Amber Gold. Są na przykład dowody na to, że około 6 mln dolarów i ponad 43 mln zł z kont finansowej piramidy przekazano liniom lotniczym OLT Express.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: se.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polska i Słowacja wspierają Ukrainę

/ https://twitter.com/MSZ_RP

  

- Polska i Słowacja wyrażają zaniepokojenie działaniami Rosji na Ukrainie i będą udzielać wsparcia reformom prowadzonym przez władze Ukrainy - mówił minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz po spotkaniu z szefem MSZ Słowacji Miroslavem Lajczakiem.

Czaputowicz podkreślał na konferencji prasowej, że Polska i Słowacja wypracowały stabilną podstawę dla wielowymiarowej współpracy. Przypominał w tym kontekście o regularnych spotkaniach na szczeblu prezydenckim oraz rządowym.

Szef polskiego MSZ zaznaczył, że poza współpracą polityczną solidnym fundamentem dwustronnych relacji jest współpraca gospodarcza oraz samorządowa. Przywoływał wspólne projekty, w tym połączenia transportowe takie jak droga Via Carpatia czy polsko-słowacki interkonektor gazowy.

Minister Czaputowicz zaznaczył, że Polska i Słowacja podobnie patrzą na współpracę w UE w ramach Grupy Wyszehradzkiej i podkreślają potrzebę utrzymania solidarności i wypracowania podobnego spojrzenia na kluczowe kwestie z bieżącej agendy UE.

Szef MSZ wśród tematów rozmów z Lajczakiem wymienił także konflikt rosyjsko-ukraiński.

"Wyraziliśmy zaniepokojenie działaniami Rosji na Ukrainie. Podzielamy pozytywną ocenę prezydenta Zełenskiego, rządu Ukrainy. Umówiliśmy się, że oba nasze kraje będą udzielać wsparcia reformom prowadzonym przez władze Ukrainy" 

- mówił szef polskiego MSZ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl