OPEC coraz bliżej cięcia limitu w wydobyciu ropy

  

Ceny ropy na światowych rynkach wzrosły po kolejnych doniesieniach, że państwa OPEC są coraz bliżej osiągnięcia porozumienia w celu ograniczenia produkcji oraz kolejnych zapewnieniach prezydenta Władimira Putina, że Rosja zamierza zamrozić produkcję ropy naftowej – podaje portal marketwatch.com.

Cena amerykańskiej ropy WTI przekroczyła dzisiaj rano poziom 47 USD za baryłkę. Oznacza to, że wzrosła o 48 centów, czyli o 1%.

- Zrobimy wszystko, czego nasi partnerzy z OPEC oczekują. Zamrożenie produkcji ropy naftowej nie jest dla nas problemem – powiedział Putin w niedzielę na konferencji prasowej w Limie, po szczycie Współpracy Gospodarczej Azji i rejonu Pacyfiku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Putin: Rosja gotowa zamrozić wydobycie ropy 

Zarówno Khalid Al-Falih, minister energi i przemysłu Arabii Saudyjskiej oraz irański minister ropy Bijan Namdar Zangane wypowiedzieli się pozytywnie o porozumieniu, do którego ma dojść 30 listopada w Wiedniu  – podaje Bloomberg.com.

Iran był dotychczas przeciwny jakimkolwiek ograniczeniom.

Irak, drugi co do wielkości producent OPEC, nie chce ograniczać produkcji, jednak przedstawi swoje propozycje, aby pomóc grupie producentów osiągnąć porozumienie

- zapowiedział wczoraj iracki minister ropy Jabbar al-Luaibi.

Kraj planuje zaoferować trzy nowe propozycje w tym tygodniu w celu wzmocnienie jedności grupy. Umowa „pomoże osiągnąć wspólne cele producentów, w tym zapewnić stabilności rynku i wzrost cen do akceptowalnego poziomu” - powiedział al-Luaibi.

Wyrażenie chęci współpracy ze strony Arabii Saudyjskiej, Iranu oraz Iraku budzi nadzieje, że na spotkaniu kartelu 30 listopada faktycznie zostanie podpisane porozumienie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Reuters,Bloomberg
Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejne zatrzymania po sobotnich wydarzeniach w Białymstoku. Policja nie wyklucza publikacji wizerunków

/ podlaska.policja.gov.pl

  

W związku z wczorajszymi wydarzeniami w Białymstoku zatrzymanych jest już 25 osób. Wizerunki osób, które naruszały prawo, a jeszcze nie zostały zatrzymane, będą upubliczniane. Dziękujemy za wskazywanie podejrzewanych o naruszenie prawa. Nie ma przyzwolenia na żadne agresywne czyny - poinformowano dziś na profilu twitterowym polskiej Policji. Wcześniej służby informowały o zatrzymaniu 20 osób, wśród których cztery są podejrzane o popełnienie przestępstw m.in. rozboju, naruszenia nietykalności i znieważenie funkcjonariuszy oraz użycia groźby

O kolejnych zatrzymaniach poinformowała na Twitterze polska Policja. Służby nie wykluczają publikacji wizerunków osób podejrzanych o naruszenie prawa. 

Informację o zatrzymaniach podał także wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Jarosław Zieliński. 

Wcześniej służby informowały o zatrzymaniu dwudziestu osób. Cztery osoby są podejrzane o popełnienie przestępstw m.in. rozboju, naruszenia nietykalności i znieważenie funkcjonariuszy oraz użycia groźby. 16 osób ukarano mandatami. Rzecznik podlaskiej policji poinformował też, że jedna policjantka przebywa w szpitalu na badaniach. 

[polecam:https://niezalezna.pl/280787-burzliwa-sobota-na-ulicach-bialegostoku-policja-zapowiada-zebrane-dowody-trafia-do-prokuratury]

W sobotę po południu ulicami Białegostoku przeszedł Pierwszy Marsz Równości. Przejście uczestników marszu kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, policja musiała użyć gazu. 

- Nie było i nie ma przyzwolenia na chuligańskie zachowania, godzące w prawa innych. Każda osoba, która dopuszcza się łamania prawa lub utrudnia policjantom wykonywanie zadań, musi liczyć się z konsekwencjami

- stwierdziła dzisiaj szefowa MSWiA, Elżbieta Witek.

[polecam:https://niezalezna.pl/280800-nie-cichna-echa-wydarzen-w-bialymstoku-szefowa-mswia-zabrala-stanowczy-glos-w-tej-sprawie]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl