​Premier Szydło: Wojna z drożdżówkami, symbol rządów PO-PSL

W trakcie sejmowej debaty nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności wobec minister edukacji Anny Zalewskiej, głos zabrała premier Beata Szydło.

tvpparlament.pl/print screen
W trakcie sejmowej debaty nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności wobec minister edukacji Anny Zalewskiej, głos zabrała premier Beata Szydło. I celnie podsumowała działania ekipy PO-PSL dotyczące szkolnictwa.

W czwartek odbyła się debata nad wnioskiem PO o wyrażenie wotum nieufności wobec minister edukacji. Głosowanie nad wnioskiem odbędzie się w piątek.
Podczas debaty przemawiała premier. – To jest bodaj jedna z najtrudniejszych reform. Zdajemy sobie z tego sprawę, ale też jedna z najbardziej oczekiwanych. Od jej powodzenia, nie boję się tego powiedzieć, zależy przyszłość naszej ojczyzny – podkreśliła szefowa rządu.

Nie boimy się tej reformy, ale też mam apel do polityków, samorządowców i związkowców – nie straszcie tą reformą Polaków, nie straszcie nauczycieli, nie straszcie uczniów, nie straszcie wreszcie rodziców. To jest reforma dobrze przygotowana, która będzie perfekcyjnie przeprowadzona – zaznaczyła premier.

Szkoła jest tym miejscem, gdzie nie powinno być polityki. Powinna być wiedza, powinna być mądrość, powinno być zrozumienie i wyrozumiałość. Powinna być wreszcie troska i wsparcie dla młodego pokolenia Polaków. To szkoła buduje fundament pod ogromny kapitał społeczny jakim jest dobre wykształcenie obywateli. Dobra szkoła to gwarancja budowy nowoczesnego, silnego państwa, to gwarancja rozwoju gospodarczego, ale również przede wszystkim tak jak już wcześniej wspomniałam, to fundament naszej wspólnoty – kontynuowała.

Odnoszę wrażenie, że wniosek o wotum nieufności wobec minister Anny Zalewski ma być po raz kolejny narzędziem, swoistą maczugą do okładania rządzących, którą chcecie wykorzystać w takiej oto właśnie walce politycznej – zwróciła się do posłów PO.

Przypomniała też „dokonania” poprzedniego rządu na polu szkolnictwa.

–  Jeżeli dzisiaj mówimy o symbolu Platformy i PSL-u rządzenia w polskiej szkole, to co jest tym symbolem? Wojna z drożdżówkami. To jest symbol Platformy i PSL-u. Ale po tych smutnych dla polskiej szkoły latach, chcemy dać jej teraz nowy kształt, nowe możliwości i chcemy przede wszystkim wprowadzić te zmiany, które pani minister Anna Zalewska przygotowała – podkreśliła premier Szydło.

Jak zapowiedziała, w najbliższym tygodniu na posiedzeniu rządu ustawa dotycząca reformy oświaty zostanie przyjęta. – Wprowadzamy reformę oświaty. (…) To jest zadanie, którego oczekują rodzice, pedagodzy. To zadanie, które nie będzie łatwe, ale wierzę głęboko w to, że minister Zalewska przeprowadzi ją równie profesjonalnie jak pozostałe zmiany w polskiej szkole – podsumowała premier Beata Szydło.

 

 


Źródło: tvpparlament.pl,niezalezna.pl

#Beata Szydło #reforma edukacji #reforma szkolnictwa #Anna Zalewska

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo