Jasna Góra: Wielka Pokuta za grzechy narodu. NASZA GALERIA

  

W sobotę, 15 października tysiące Polaków spotyka się na Jasnej Górze, by pokutować za grzechy swoje i narodu polskiego. – Przez wspólną Wielką Pokutę możemy zmienić bieg historii. Historii każdego z nas i całego świata – przekonują inicjatorzy wydarzenia.

„Wzywajmy na pomoc Naszą Królową – Maryję, wszystkie chóry i moce anielskie, wszystkich polskich Świętych oraz dusze naszych rodaków w czyśćcu cierpiące – do potężnej modlitwy przebłagania i uwolnienia nas wszystkich i naszej Ojczyzny” – apelują organizatorzy Wielkiej Pokuty. Jak podkreślają, Jasna Góra jest miejscem, w którym naród polski wyprosił w swojej historii wiele łask. „W Roku Miłosierdzia, pokutując, uznając i wyznając nasze grzechy indywidualne i narodowe, zerwijmy jarzmo niewoli i kajdany zła” – dodają.

Spotkanie modlitewne na błoniach pod murami na Jasnej Górze rozpoczęło się w sobotę, 15 października o godz. 11. Do godz. 13:30 trwało przygotowanie do pokuty i modlitwa do Ducha Świętego prowadzone przez ojców Antonella Cadeddu i Henrique’a Porcu, przełożonych wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. Następnie o godz. 15, po przerwie obiadowej, uczestnicy spotkali się z egzorcystą ks. Piotrem Galasem. O godz. 16.30 rozpoczęła się uroczysta msza św. celebrowana przez abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. W godz. 18–20 trwać będzie część pokutna ze świadectwami, modlitwą i adoracją. Ostatnim elementem wydarzenia będzie godzinne czuwanie pokutne. Wielka Pokuta ma charakter otwarty, nie wymaga żadnej rejestracji ani zgłoszenia uczestnictwa.

foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Lekarze walczą o pięcioraczki

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu (Śląskie) walczą o zdrowie pięcioraczków, urodzonych w tej placówce wczoraj nad ranem. Dzieci są skrajnymi wcześniakami. To czterej chłopcy i jedna dziewczynka.

"Stan dzieci z powodu skrajnego wcześniactwa jest ciężki. Ze względu na powagę sytuacji prosimy dziennikarzy, żeby w ciągu najbliższych trzech tygodni nas nie odwiedzać i nie monitować"

– powiedziała w dziś zastępczyni dyrektora ds. lecznictwa Krystyna Nickel-Łukomska.

Dzieci przyszły na świat na przełomie 24. i 25. tygodnia ciąży. W przypadku ciąż mnogich dodatkowym problemem jest z reguły niska waga urodzeniowa dzieci.

Rodzice pięcioraczków mieszkają w Zrębicach w gminie Olsztyn w woj. śląskim. Jeszcze we wtorek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa poinformowała o tych narodzinach na Twitterze, podając imiona dzieci: Marcelina, Marcin, Filip, Oliwier i Szymon.

[polecam:https://niezalezna.pl/281155-urodzily-sie-piecioraczki-gratulacje-zlozyla-minister-borys-szopa]

Inny przypadek mnogich narodzin miał miejsce niedawno w Krakowie. Pod koniec maja przyszły tam na świat sześcioraczki: cztery dziewczynki (Zosia, Kaja, Malwina i Nela) oraz dwóch chłopców (Filip i Tymon).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl