​Samsung w coraz większych tarapatach

Firma Samsung, która zobowiązała się do wymiany wadliwych urządzeń podatnych na zapalenia, ma kolejny problem.

Pexel/pixabay.com/CC0 Public Domain
Firma Samsung, która zobowiązała się do wymiany wadliwych urządzeń podatnych na zapalenia, ma kolejny problem. Zamienniki Samsunga Galaxy Note 7, uznane przez spółkę za bezpieczne, również wybuchają – podaje brytyjski portal bbc.com

Samsung został zmuszony do wydania nowych modeli smartphonów w ramach reklamacji wadliwych akumulatorów. 

Jak relacjonuje portal, mężczyzna w Kentucky powiedział, że był "przerażony na śmierć", kiedy obudził się w sypialni pełnej dymu.

"Telefon miał być wymieniony, tak byś wiedział, że będzie bezpieczny" - powiedział Michael Klering lokalnym mediom. Dodał, że jego urządzenie nie było podłączone do prądu, kiedy wybuchł pożar w jego domu.

Czytaj również:  Wybuchające baterie smartfona Galaxy Note 7

Samsung poinformował kilka tygodni temu, że zidentyfikował i rozwiązał problem. Firma zapewniła klientów, że nowe urządzenia są bezpieczne. Ostatnie doniesienia budzą jednak "poważne pytania o obowiązek ochrony społeczeństwa" – czytamy na portalu bbc.com

- Kiedy zbadamy urządzenie i potwierdzimy przyczynę, będziemy mieć więcej informacji do przekazania - podała spółka w komunikacie.

Na całym świecie Samsung musi wymienić około 2,5 mln urządzeń. Niektórzy analitycy twierdzą, że wycofanie i wymiana urządzeń może kosztować Samsunga około 5 mld dol. tylko w tym roku.

 

Źródło: bbc.com

#Samsung

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo