W październikowym numerze gazetki „Skarb”, wydawanej przez niemiecką sieć drogerii Rossmann, znalazł się raport szkalujący program „Rodzina 500 plus”. Zarząd spółki wydał oświadczenie i przeprosił za artykuł. Do sprawy odniosła się redaktor naczelna „Skarbu” – Agata Młynarska. Oświadczyła, że wszystkie teksty były konsultowane z przedstawicielami firmy jeszcze przed drukiem i zrezygnowała z pełnionej funkcji.
 
W gazetce dodawanej klientom Rossmanna do zakupów pojawiły się teksty dotyczące rządowego programu „Rodzina 500 plus”. Mariusz Janik wskazał rzekome negatywne skutki gospodarcze tej formy wsparcia, m.in. nieaktywność zawodową kobiet, które zostają w domu, by opiekować się dziećmi, czy wydawanie pieniędzy przez część z rodziców na używki. Natomiast Hanna Bakuła w felietonie stwierdziła, że program jest niesprawiedliwy, ponieważ w bogatszych rodzinach pieniądze dostaje się od drugiego dziecka.
 
Zarząd Rossmanna wydał oświadczenie. Przeprosił za artykuł i podał, że pisemko zostanie wycofane ze sklepów.
 

„W związku z artykułem „500+…”, który ukazał się w październikowym Skarbie chcemy wszystkich Państwa bardzo przeprosić. Artykuł został napisany niezgodnie ze sztuką dziennikarską. Program 500+ został w nim opisany w sposób jednostronny i tendencyjny

– mogliśmy przeczytać.
 
Do sprawy odniosła się Agata Młynarska, naczelna pisma. W jej oświadczeniu przesłanym wirtualnemedia.pl nie sposób nie wyczuć pretensji do spółki. Dziennikarka zaznacza, że teksty były wcześniej zaakceptowane przez firmę. Podała, że w związku z tą sytuacją rezygnuje z pełnienia funkcji redaktor naczelnej „Skarbu”.

Artykuły na temat rządowego programu 500+ były napisane specjalnie na  zamówienie Rossmanna, a ich ostateczna treść była zaaprobowana przed  drukiem przez jego przedstawicieli. Taka procedura przygotowywania tekstów została ustalona przez Redakcję z Rossmannem i miała zapewnić jak najlepszą i najrzetelniejszą współpracę pomiędzy nami i naszym Klientem

– napisała Młynarska.