Obywatel Rosji zatrzymany dziś w Warszawie - dowiedział się portal niezalezna.pl. Puścił drona przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Interweniowali funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. Sprawą od razu zajęła się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 

Biuro Ochrony Rządu potwierdza informacje niezalezna.pl.

Jak wyjaśnia rzecznik BOR na posterunku zewnętrznym przed Kancelarią Premiera funkcjonariusz BOR dostrzegł unoszącego się drona.

- Patrol Biura Ochrony Rządu zlokalizował operatora maszyny. Mężczyzna został wylegitymowany. Okazało się że to obywatel Federacji Rosyjskiej. Rosjanin został zatrzymany i przekazany policji - wyjaśnia Natalia Markiewicz. 

Dodaje, że Rosjanin przyjechał w okolice KPRM samochodem marki Porsche. 

Okazało się, że  w środku funkcjonariusze zastali kolejnego Rosjanina. Samochód sprawdzono pod kątem pirotechnicznym. Cała sprawa została przekazana służbom - mówi niezalezna.pl Markiewicz .


Zdarzenie potwierdziła również stołeczna policja.

Zatrzymaliśmy cudzoziemca w związku z naruszeniem prawa lotniczego, chodzi o artykuł 212. Obecnie trwają czynności. Czyn, którego mężczyzna się dopuścił, jest zagrożony karą pozbawienia wolności do pięciu lat

– przekazał w rozmowie z portalem niezalezna.pl Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy KSP. 

Będziemy kontynuować temat.