Sejm zagłosował za życiem. Projekt "Stop Aborcji" trafił do dalszych prac

Właśnie zakończyło się głosowanie nad projektami ustaw dotyczącymi aborcji. Projekt, który zakłada całkowity zakaz aborcji trafił do dalszych prac komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

pl.wikipedia.org
Właśnie zakończyło się głosowanie nad projektami ustaw dotyczącymi aborcji. Projekt, który zakłada całkowity zakaz aborcji trafił do dalszych prac komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Natomiast projekt zakładający liberalizację obowiązujących przepisów został odrzucony.

Pierwsze głosowanie dotyczyło wniosku o odrzucenie obywatelskiego projektu dot. całkowitego zakazu aborcji. 4 posłów z PO zagłosowało przeciw: Janusz Cichoń, Joanna Fabisiak, Włodzimierz Karpiński i Jacek Tomczak. Dwóch posłów Platformy Obywatelskiej: Marek Biernacki i Stanisław Lamczyk wstrzymało się od głosu. Kluby PiS i Nowoczesnej głosowały jednomyślnie. Za głosowało 154, przeciw 267 a 11 posłów wstrzymało się od głosu.

W drugim głosowaniu, nad skierowaniem projektu do komisji, wyniki wyglądały następująco: za głosowało 42 posłów, przeciw 361 a 30 posłów wstrzymało się od głosu.

Po przerwie, odbyło się głosowanie nad obywatelskim projektem ws.prawa do aborcji na życzenie. Sejm przyjął wniosek o odrzuceniu w I czytaniu obywatelskiego projektu dot. dot. liberalizacji prawa aborcyjnego. Za było 230 posłów, przeciw 173, wstrzymało się 15.

Przypomnijmy, że projekt, który zakłada całkowity zakaz przerywania ciąży i wprowadza kary za jej dokonanie złożyła inicjatywa „Stop Aborcji”. Osoby, które złożyły projekt chcą, aby za zabicie nienarodzonego dziecka, odpowiedzialność karną ponosiły kobiety i lekarze. Groziłaby za to kara do pięciu lat więzienia.

Natomiast projekt „Ratujmy Kobiety” wprowadza postulaty zakładające liberalizację obowiązujących przepisów i dopuszcza aborcję nawet do 12 tygodnia ciąży oraz wprowadza edukację seksualną do szkół.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zdecydowany głos w debacie aborcyjnej. Tego wystąpienia przeraziły się liberalne media

 

Źródło: tvp.info.pl,niezalezna.pl,300polityka.pl

#aborcja #Sejm #"Stop Aborcji" #"Ratujmy Kobiety"

ES
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo