Historia Danuty Siedzikówny „Inki” trafiła na deski teatru

Integracyjny Teatr Arka z Wrocławia będzie pierwszą dolnośląską sceną, na deskach której pokazanie zostaną historia niezłomnej Danuty Siedzikówny „Inki”.

Maciej Rajfur
Integracyjny Teatr Arka z Wrocławia będzie pierwszą dolnośląską sceną, na deskach której pokazanie zostaną historia niezłomnej Danuty Siedzikówny „Inki”. Premierowe spektakle odbędą się już 7 i 8 października.

Spektakl „Inka”, jak mówią twórcy, to hołd, próba zrozumienia niezłomności, ale przede wszystkim artystyczny apel pamięci, który wywołuje do tablicy teatralne środowisko.

- Poprzez pokazanie na naszych deskach krótkiego życia „Inki”, dajemy świadectwo swojego przywiązania do historii Żołnierzy Niezłomnych i stajemy do artystycznego apelu pamięci, niejako wywołując do tablicy wielkie polskie teatry - zapowiada Renata Jasińska, autorka scenariusza i dyrektor teatru „Arka”.

Pragniemy być taką malutką iskrą dla kolejnych instytucji kultury i sztuki, a szczególnie dla naszych kolegów aktorów i reżyserów z całej Polski. Iskrą, która rozpali ognisko zadumy, refleksji i pamięci o żołnierzach antykomunistycznego podziemia na deskach teatralnych

- mówi Jasińska.

Premierowe spektakle odbędą się już 7 i 8 października o godzinie 19.

Patronat honorowy nad spektaklem objęli: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Dolnośląski, Instytut Pamięci Narodowej, Solidarność Dolny Śląsk, Kornel Morawiecki, europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski. Patronami medialnym spektaklu są : Gazeta Polska Codziennie i portal niezależna.pl

 

Źródło: niezalezna.pl

#Inka #Żołnierze Wyklęci #pamięć #historia #teatr

MP
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo