Dziś startuje Dodatek Pomorski "GPC": Jak w Gdańsku niszczy się ikonę opozycji

- Prezydent Paweł Adamowicz chce, by Gdańsk był miastem wolności, ale ten przywilej rezerwuje dla przedstawicieli środowisk LGBT, kodziarzy – mówi Dodatkowi Pomorskiemu "Gazety Polskiej Codzie

GPC
- Prezydent Paweł Adamowicz chce, by Gdańsk był miastem wolności, ale ten przywilej rezerwuje dla przedstawicieli środowisk LGBT, kodziarzy – mówi Dodatkowi Pomorskiemu "Gazety Polskiej Codziennie" Anna Kołakowska, najmłodsza więźniarka PRL. Z tego powodu, że mówię, co myślę, i mam swoje poglądy, jestem ciągana po sądach, a „Gazeta Wyborcza” wypytuje moich uczniów, czy na lekcjach nie uprawiam propagandy – dodaje.

Anna Kołakowska, najmłodsza więźniarka PRL, nauczyciel historii, ikona walki o pamięć o Żołnierzach Wyklętych, dziś radna PiS w Gdańsku, od lat jest celem ataków „Gazety Wyborczej” i urzędników podlegających Pawłowi Adamowiczowi. Lewicowe media przedstawiają ją jako osobę niezrównoważoną, agresywną, jak piszą – „znaną z homofobicznych wypowiedzi”. To jednak obraz jednostronny. „Życzyłbym sobie, by tak oddanych młodzieży nauczycieli czy dyrektorów było więcej. Takie osoby należy nagradzać, a nie karać” – mówił o Annie Kołakowskiej w artykule w „Gościu Gdańskim” ks. dr Jarosław Wąsowicz, historyk, ogólnopolski duszpasterz kibiców.

Wszystko zaczęło się od manifestacji środowisk LGBT w Gdańsku. Anna Kołakowska, wtedy nauczycielka historii w SP 65, w ramach protestu usiadła na ulicy i postanowiła zablokować marsz. – Od tego momentu zaczęły się moje kłopoty – mówi w rozmowie z „Dodatkiem Pomorskim” pani Anna. – Nie tylko szkalowano mnie w mediach, ale próbowano uniemożliwić mi wykonywanie zawodu – dodaje. W czwartek na ławie oskarżonych zasiadła dyrektor SP 65 Jolanta Kwiatkowska-Reichel, która miała pomówić wiceprezydenta Gdańska Piotra Kowalczuka w artykule w „Gościu Niedzielnym”. Artykuł dotyczył nacisków Piotra Kowalczuka ws. wyciągnięcia konsekwencji wobec Anny Kołakowskiej. Dyrektor broniła swojego nauczyciela. Proces zakończył się ugodą. Piotr Kowalczuk na swoim Facebooku napisał: „W związku z rokiem miłosierdzia, sprawę uznaję za zamkniętą”. – Szkoda, że tego miłosierdzia nie było więcej, gdy zaczęto prześladować ludzi za ich poglądy – komentuje Anna Kołakowska.
 

Msza św. w intencji ojczyzny (w 77. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę), a także w intencji „Dodatku Pomorskiego” „GPC”, a potem specjalny koncert Jana Pietrzaka towarzyszyć będą inauguracji naszego nowego projektu wydawniczego.

Msza św. rozpocznie się w sobotę, 17 września, o godz. 15 w kolegiacie Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Gdyni przy ul. Armii Krajowej 26. Po mszy, o godz. 16, zacznie się występ Jana Pietrzaka, który potrwa około dwóch godzin. Wstęp jest bezpłatny.

Patronem honorowym jest metropolita gdański, abp Sławoj Leszek Głódź, organizatorem Forum SA, wydawca „Gazety Polskiej Codziennie”. Patronami medialnymi – „Gazeta Polska Codziennie”, „Gazeta Polska”, Radio Gdańsk, TVP3 Gdańsk, telewizja Republika,portal Niezależna.pl.

Będzie można przy tej okazji także się spotkać i porozmawiać z dziennikarzami „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i „Dodatku Pomorskiego” „Gazety Polskiej Codziennie”. Serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników! Do zobaczenia w Gdyni!

Sponsorami koncertu są: Fundacja Lotos i Port Gdynia

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#Gdańsk

Maciej Kożuszek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo