Po wczorajszym meczu LM klub Legia Warszawa wydała oświadczenie. „Nie są prawdziwe medialne doniesienia, jakoby kibice Legii mieli skandować „Jude Jude BVB”. Ustalono, że kibice śpiewali „Nutte Nutte BVB”” – czytamy w piśmie.
 
W trakcie meczu Legii Warszawa i Borussi Dortmund na stadionie doszło do zamieszek. Pseudokibice używali gazu pieprzowego. Po spotkaniu zatrzymano pięć osób – podał dziś minister MSWiA Mariusz Błaszczak.
 
Legia Warszawa oświadczyła:
 
„1) Nie są prawdziwe medialne doniesienia, jakoby kibice Legii mieli skandować „Jude Jude BVB”. Ustalono, że kibice śpiewali „Nutte Nutte BVB”. Jest to obraźliwa dla Borussii Dortmund i jej kibiców przyśpiewka śpiewana przez kibiców innych niemieckich drużyn – nie ma ona jednak żadnego kontekstu rasistowskiego czy antysemickiego. Niemniej jednak z całego serca przepraszamy zarówno niemieckich, jak i polskich fanów Borussii Dortmund, którzy poczuli się dotknięci.
 
2) Wobec wszystkich osób uczestniczących w naruszeniu porządku publicznego na Trybunie Zachodniej oraz w sektorze gości zostaną wyciągnięte bezwzględne konsekwencje.”