Wzrost zatrudnienia przyspiesza, a od kilku miesięcy rosną wynagrodzenia. W samym lipcu utworzono 9 tys. miejsc pracy. O rewelacyjnych danych z gospodarki powiadomiła... "Gazeta Wyborcza". Tak, tak, nawet w redakcji przy Czerskiej nie próbują już negować sukcesów rządu premier Beaty Szydło. Dziennikarze nie mogli przejść obojętnie obok twardych danych GUS i musieli przyznać, że "dobra zmiana" to realnie coraz lepsza sytuacja gospodarcza.

W samym lipcu utworzono 9 tys. miejsc pracy, a od początku roku prawie 60 tys. Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego w lipcu dynamika zatrudnienia przyspieszyła z 3,1 do 3,2 proc. — napisali w "Wyborczej". 

CZYTAJ WIĘCEJ: Bezrobocie najniższe od 24 lat

Od kilku miesięcy wzrost wynagrodzeń wyraźnie przekracza 4 proc. W lipcu średnia krajowa wzrosła o 4,8 proc. - to ta sama gazeta.


CZYTAJ WIĘCEJ: Prezydent podpisał ustawę o minimalnej stawce godzinowej za pracę

Polskie firmy coraz częściej zatrudniają obcokrajowców. W sumie wystosowały już 634 tys. oświadczeń o zamiarze zatrudnienia cudzoziemców, z czego 614 tys. dla Ukraińców - potwierdza „Gazeta Wyborcza”. - Firmy zaczynają też płacić więcej pracowników. Średnia pensja wynosiła w lipcu 4292 zł. Było to o 4,8 procent więcej niż w lipcu zeszłego roku.

Noooo, może nadejdzie jeszcze czas, że pupile "Wyborczej" także zaczną mówić prawdę.