Trwają sejmowe wakacje, jednak Ryszard Petru postanowił dać o sobie znać. W swoim stylu. Po kolejnej gafie posła Nowoczesnej internet tarza się ze śmiechu. Tym razem lider partii .N postanowił pogratulować złotego medalu na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro reprezentantce Polski. Na twitterowym profilu Ryszarda Petru wpis jest już co prawda zamieszczony w poprawnej formie, jednak internauci zamieszczają zrzuty ekranu, z jego poprzednią wersją. Użytkownicy mediów społecznościowych znów mają używanie.

Wczorajszy dzień w Rio Polacy zapamiętają na długo. Świetną formę zaprezentowała Anita Włodarczyk w rzucie młotem. Rzutem na odległość 82,29 m zapewniła sobie tytuł mistrzyni olimpijskiej, ale nie tylko. Pobiła również należący do niej rekord świata.
 
Zobacz rzut Anity Włodarczyk:Jednak oprócz Włodarczyk „zabłysnął” także Ryszard Petru. Nie zawiódł swoich „fanów” i zaliczył kolejną kompromitującą wpadkę. Chciał pogratulować wygranej i zdobycia złotego medalu. Pomylił imiona.Początkowo nie było jasne, czy chodzi o Anitę Włodarczyk.

Internauci wyśmiali szefa Nowoczesnej:Tymczasem poseł Nowoczesnej Katarzyna Lubneuer (o której ostatnio pisała „Gazeta Polska” w tekście – „Komunistyczne korzenie zastępczyni Petru. Katarzyna Lubnauer mija się z prawdą”) twierdzi, że tweet z „Anetą” to fake.Internauci skomentowali jej wypowiedź, zaznaczając, że argument z godziną publikacji jest nietrafiony.