Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do ratusza w Gdańsku. Szukali dokumentów dotyczących „okoliczności zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w Gdańsku Jelitkowie” – podała telewizjarepublika.pl. Na tym terenie stoi blok, w którym mieszkania na preferencyjnych warunkach nabył polityk Platformy Obywatelskiej, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz jego rodzina.

Jelitkowo to nadmorska część miasta Gdańska, położona na osiedlu administracyjnym Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, z przystanią morską dla rybaków i letnim kąpieliskiem morskim.
 
Prezydent Adamowicz oraz jego rodzina na specjalnych warunkach zakupili trzy mieszkania na osiedlu w Jelitkowie.

CBA wydało oświadczenie ws. wejścia do ratuszaWydział Zamiejscowy ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu zlecił akcję CBA. Śledczy podejrzewają, że owe preferencyjne warunki na jakich zakupiono nieruchomości, mogły być w istocie korzyścią majątkową.

Skarb Państwa mógł stracić podatki w wysokości 750 tys. zł

– czytamy na telewizjarepublika.pl.

Dwa dni temu informowaliśmy o innej akcji CBA, również w Gdańsku. Funkcjonariusze udaremnili próbę wyłudzenia niemal 5 mln zł dotacji ze środków publicznych. Zatrzymany przez CBA Wojciech K., przedstawiciel spółki z siedzibą w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, usłyszał zarzuty. W tle całej sprawy pojawia się również spółka z „raju podatkowego”.