Rio. Ostrzelano autobus dziennikarzy? Trzy osoby ranne

W drodze do parku olimpijskiego zaatakowano autokar dziennikarzy. Trzech jest rannych. – Strzelano do nas. Słyszeliśmy odgłosy broni – powiedział jeden z nich – podaje theguardian.com.

screen YouTube
W drodze do parku olimpijskiego zaatakowano autokar dziennikarzy. Trzech jest rannych. – Strzelano do nas. Słyszeliśmy odgłosy broni – powiedział jeden z nich – podaje theguardian.com. Jeden z reporterów ma ranną rękę.

Autobus wiózł zagranicznych dziennikarzy z centrum Deodoro, gdzie rozgrywane są mecze koszykówki do głównego parku olimpijskiego w Barra da Tijuca. Do ataku doszło we wtorek wieczorem. Słychać było dwa strzały. Wybite zostały szyby pojazdu. Tłuczone szyby spowodowały niewielkie obrażenia dwóch osób. Reporter z Białorusi ma ranną rękę.
 
Nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Nie jest jasne, czy pojazd został ostrzelany czy obrzucony kamieniami.Mario Andrade, rzecznik igrzysk w Rio powiedział dziennikarzom, że trzy osoby doznały drobnych urazów, gdy okna w ich autobusie zostały zniszczone. Przyczyna ataku pozostaje nieznana.

Nie wiemy jeszcze, czy były to kamienie czy pociski. Policja prowadzi śledztwo

– dodał Andrade.

Brytyjski dziennikarz opowiedział co się stało.

Było słychać dźwięk wystrzału i coś uderzyło w dwa boczne okna autobusu zostawiając dwie dziury, które wyglądały jak dziury po kulach

– mówił David Davies, fotograf brytyjskiej agencji informacyjnej Press Association.

Wszyscy rzucili się na podłogę. Nie byli pewni co się dzieje. Przyjechała policja i eskortowała autobus do celu.

– dodał Davies.

Miejscowy dziennikarz agencji prasowej Globo, który był w autobusie uważa, że rzucano kamieniami. Policja nie podała jeszcze oficjalnej wersji wydarzeń.

 

 Źródło: theguardian.com,niezalezna.pl

#Rio #dziennikarze #strzały

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo