Trump versus Clinton

  

Gdy będą Państwo czytali te słowa, akurat będę wracał z konwencji wyborczej Republikanów w Clevelandzie (Ohio). Było zgodnie z przewidywaniami: trochę niespotykanych wcześniej publicznych protestów, występ przyszłej – być może – pierwszej damy i czwartkowe przemówienie Donalda Trumpa, który od zeszłego roku przebija kolejny sufit poparcia, w sondażach wyprzedzając rywalkę z Partii Demokratycznej. Niepokoimy się o jego poglądy – czy raczej ich brak – w kontekście polityki zagranicznej, ale powiedzmy uczciwie – to nie jest czarny-biało film. Hillary Rodham Clinton była sekretarzem stanu w administracji Baracka Obamy i odpowiada za nieszczęsny dla Polski i całego regionu reset w relacjach Białego Domu i Kremla. Ma niewątpliwie większe doświadczenie w polityce zagranicznej niż Trump, ale jeśli jemu zarzucamy niemądre wypowiedzi w kontekście Moskwy, to jej należy wytknąć nie tyle słowa, ile kontrowersyjne czyny poświęcające nasz i inne kraje na ołtarzu zbliżenia Waszyngtonu i Moskwy. I jeszcze jedno – będąc prezydentem, Trump nie będzie ingerował w wewnętrzne sprawy Polski. Takiej pewności przy żonie Clintona nie mamy. Wręcz przeciwnie. A jej mąż już to niedawno zrobił.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts