„Harda” Elżbiety Cherezińskiej - fascynująca wyprawa do początków państwa polskiego

„Harda” Elżbiety Cherezińskiej opowiadająca o losach córki Mieszka i siostry Bolesława Chrobrego to nie tylko ciekawa lektura dopełniająca tegoroczne obchody 1050-lecia chrztu Polski, ale równ

cherezinska.pl
„Harda” Elżbiety Cherezińskiej opowiadająca o losach córki Mieszka i siostry Bolesława Chrobrego to nie tylko ciekawa lektura dopełniająca tegoroczne obchody 1050-lecia chrztu Polski, ale również pełna pasji opowieść o dwóch największych siłach rządzących światem – miłości i władzy. 

Wydana na początku czerwca nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka najnowsza powieść Elżbiety Cherezińskiej pt. „Harda” to wspaniała podróż do początków kształtowania się państwa polskiego. Poza faktami historycznymi takimi jak chrzest Polski w 966 r., autorka serwuje czytelnikowi garść własnej fabularyzowanej interpretacji tamtych zdarzeń toczących się wokół Świętosławy, córki Mieszka i siostry Bolesława Chrobrego. Zabieg ten sprawia, że dzieło jest jak fantastyczna saga, od której trudno się oderwać. To także świetne dopełnienie tegorocznych obchodów 1050-lecia przyjęcia przez Polskę chrześcijaństwa.

Elżbieta Cherezińska to urodzona w 1972 r. pisarka i teatrolog, która zadebiutowała powieścią o łódzkim getcie pt. „Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum”. Popularność przyniosły jej cykle „Północna droga” i „Odrodzone królestwo”, które stały się bestsellerami, a obsypany licznymi nagrodami „Legion” opowiadający o Brygadzie Świętokrzyskiej szturmem porwał serca polskich czytelników. „Turniej cieni”  natomiast został uznany za najlepszą powieść historyczną roku. 

Więcej o najnowszej książce Elżbiety Cherezińskiej pt. „Harda” już jutro w „Gazecie Polskiej Codziennie”.Fot. YouTube

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Elżbieta Cherezińska #Harda #Świętosława #Legion #Odrodzone królestwo

MJ
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo