Brexit jest wielką, straszliwą klęską tej polityki. Powinny być z tego wyciągnięte wnioski personalne, odnoszące się do kierownictwa UE. Szczególnie ponurą rolę odegrał Donald Tusk, który prowadził rokowania z Brytyjczykami – powiedział dziś dziennikarzom, podczas wizyty w Białymstoku szef PiS Jarosław Kaczyński.
 
Prezes partii rządzącej był dziś w Białymstoku na uroczystościach z okazji 75. rocznicy tragicznych wydarzeń z 27 czerwca 1941 roku, gdy niemieckie hitlerowskie bataliony policyjne spaliły tamtejszą synagogę. Zginęło wtedy około 2000 osób uwięzionych w budynku.
 
Po uroczystościach Jarosław Kaczyński odniósł się do spraw aktualnej sytuacji w Unii Europejskiej po brytyjskim referendum.

Brexit jest wielką, straszliwą klęską tej polityki. Powinny być z tego wyciągnięte wnioski personalne odnoszące się do kierownictwa UE. Szczególnie ponurą rolę odegrał Donald Tusk, który prowadził rokowania z Brytyjczykami. Ponosi bezpośrednią odpowiedzialnością za Brexit i powinien zniknąć z europejskiej polityki, ale to dotyczy także całej Komisji Europejskiej w obecnym składzie

- cytuje prezesa PiS portal 300polityka.pl.

Czytaj też: Kierownictwo UE pójdzie w ślady Camerona? Jarosław Kaczyński sugeruje dymisję
 
Polityk również dodał, że Polska chce zabiegać o powtórzenie referendum w Wielkiej Brytanii.

Nasza koncepcja na dzisiaj przewiduje zabiegi o to, aby Wielka Brytania do UE wróciła, żeby było drugie referendum. Tego rodzaju tendencje w Wielkiej Brytanii występują. Wielka Brytania jest zagrożona rozpadem. Trzeba to wykorzystać, ale UE musi się radykalnie zmienić

– powiedział Jarosław Kaczyński.