Trener reprezentacji Polski potwierdził, że w meczu z Niemcami w bramce biało-czerwonych nie stanie Wojciech Szczęsny. Pełny skład polskiej drużyny poznamy jutro, jednak na dzisiejszej konferencji prasowej, zawodnicy i selekcjoner zapewniali, że nastroje przed meczem są bojowe.

Według trenera biało-czerwonych nie można póki co określi, jak długo trwać będzie rekonwalescencja Szczęsnego. Pewne jest natomiast, że nie zagra on w meczu z Niemcami.

- Nie ma szans na występ Wojtka Szczęsnego. Jutro podam skład całej drużyny, włącznie z obsadą bramki . Jesteśmy dobrze przygotowani na mecz z Niemcami – oświadczył na konferencji prasowej Adam Nawałka.

- Zwycięstwo z Niemcami dało nam dużo pewności siebie. Ten mecz w Warszawie był jednym z ważniejszych momentów. - tłumaczył Kuba Błaszczykowski, wspominając wygraną z Niemcami w eliminacjach.

 
Podobnego zdania jest selekcjoner Polaków.

 - Pierwsza historyczna wygrana z Niemcami była ważnym krokiem do robienia kolejnych postępów. Mamy naprawdę bardzo dobrych zawodników  - mówił Adam Nawałka.

 

 
 Nastroje przed meczem są bojowe.

- Chcemy rozegrać spotkanie według naszej strategii. Mamy konkretny plan. Wierzymy w swoje umiejętności - zapewnia selekcjoner biało-czerwonych.

 


Pytany o postawienie na Bartka Kapustkę w meczu z Irlandią Północną, Nawałka tłumaczy, że decyzja o jego wyborze była podyktowana starannym rozeznaniem możliwości zawodników.