Nie wiadomo, czy Wojciech Szczęsny zagra w najbliższym meczu polskiej reprezentacji na Euro 2016. Bramkarz ma stłuczenie mięśnia uda i dziś przejdzie badania w Nantes. - Mecz z Niemcami? To takie samo spotkanie jak z Irlandią - stwierdził dziś napastnik Mariusz Stępiński, na konferencji prasowej w La Baule, bazie kadry.

- Sytuacja zdrowotna w drużynie wygląda bardzo dobrze, poza jednym wyjątkiem. Wojtek Szczęsny w wyniku wczorajszego zderzenia z Kyle’m Laffertym (irlandzkim piłkarzem - red.) ma silne stłuczenie mięśnia czworogłowego uda, mamy nawet podejrzenie krwiaka. Dziś jedziemy do Nantes na szczegółowe badania. Sytuacja jest dynamiczna. Istnieje możliwość, że Wojtek może nie zagrać z Niemcami – zmaga się z bólem, obrzękiem uda, ale nie chcemy na razie wyrokować. Zawodnicy są dosyć poobijani, bo to były twarde zawody, ale już zdążyli się zregenerować. Najważniejsze, że w dobrej formie zeszli do szatni z boiska i są w pełni sił - powiedział lekarz reprezentacji Polski, Jacek Jaroszewski.

Gdyby Kamil Grosicki nie był gotowy na sto procent, nie wszedłby na boisko nawet na chwilę. Jesteśmy już spokojni, Kamil jest przygotowany do występu

- dodał.

Mecz z Niemcami będzie miał zupełnie inny obraz. Wszyscy zobaczymy na pewno drużynę skonsolidowaną

- powiedział Mariusz Stępiński.

Na pytania dziennikarzy odpowiadał także Michał PazdanNastępny mecz Polaków na Euro 2016 odbędzie się w czwartek 16 czerwca na stadionie w Saint-Denis. Rywalami biało-czerwonych będą Niemcy, którzy wczoraj wygrali w Ukraińcami 2:0.