Dwa sondaże (w tym dla TVN24) i wszystko jasne. Polacy wspierają działania PiS

Politycy opozycji i niektórzy dziennikarze bezpardonowo (także w wulgarny sposób) atakują rządzących, ale ich wrzaski są lekceważone przez "zwykłych" Polaków?

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Politycy opozycji i niektórzy dziennikarze bezpardonowo (także w wulgarny sposób) atakują rządzących, ale ich wrzaski są lekceważone przez "zwykłych" Polaków? Oni wiedzą, że działania PiS są autentyczną dobrą zmianą. Widać to doskonale w sondażach. Wczoraj opublikowane wyniki dwóch badań - poparcie dla PiS jest większe niż Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej razem wziętych!

O sondażu CBOS już informowaliśmy.

"Prawo i Sprawiedliwość, a później długo, długo nic. (...) PiS utrzymuje wysokie notowania, a gdyby wybory odbyły się teraz, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego poparłoby 35 proc. głosujących. Druga w rankingu znalazła się PO (15 proc.), trzecia - Nowoczesna (14 proc.)"

CZYTAJ WIĘCEJ: PiS deklasuje rywali

Wieczorem opublikowano wyniki jeszcze jednego badania - przeprowadzonego przez Millward Brown SA na zlecenie „Faktów” TVN i TVN24. Wyniki są bardzo zbliżone do podanych przez CBOS.

Obecnie chęć głosowania na Prawo i Sprawiedliwość deklaruje 36 proc. Polaków. Natomiast Platforma Obywatelska cieszy się poparcie zaledwie 14 proc. respondentów. Na dodatek, partię Schetyny wyprzedza .Nowoczesna, która może dzisiaj liczyć na 21 proc. poparcia.

Z badania Millward Brown SA wynika, że do Sejmu dostałyby się jeszcze: Kukiz’15 (7 proc. poparcia) oraz KORWIN (5 proc. poparcia).

 

 


Źródło: tvn24.pl,niezalezna.pl

#polityka #sondaże #Sejm #PiS

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo