​Atak na program 500+ korzystny dla PiS-u. Opozycja krytykuje społeczne działania rządu

Ponad 2,5 mln rodzin korzysta już z programu Rodzina 500+. Mimo to opozycja i przychylne jej media wciąż go krytykują.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Ponad 2,5 mln rodzin korzysta już z programu Rodzina 500+. Mimo to opozycja i przychylne jej media wciąż go krytykują. – Taki rozjazd z nastrojami społecznymi, jaki w tej kwestii prezentuje opozycja, paradoksalnie może być bardzo korzystny dla Prawa i Sprawiedliwości – komentuje sprawę politolog Norbert Maliszewski.

Kobiety nie będą pracowały za 1,5 tys. zł, skoro tyle samo dostają na trójkę dzieci z rządowego programu, a mogą siedzieć w domu i nic nie robić” – napisała trójmiejska „Gazeta Wyborcza”. To niejedyny tekst na łamach dziennika, którego autorzy z pogardą odnoszą się do pracy kobiet. Związany z opozycyjnym KOD-em prof. Zbigniew Mikołejko przy okazji krytyki programu Rodzina 500+ przypomniał na łamach „GW” swoje tezy o „armii Kaczyńskiego ograniczającej wolność Polaków”, która ma się składać z, jak nazwał polskie matki, „wózkowych”.

Rodzinę 500+ krytykuje zarówno Platforma Obywatelska, której odpowiedzią na pomysł PiS-u miał być projekt ustawy 500+ dla wszystkich. Grzegorz Schetyna krytykował program, który według niego wprowadza podział na dzieci gorsze i lepsze. Posłowie Nowoczesnej, głosujący przeciwko ustawie, wciąż twierdzą, że zamiast 500+, na które brakuje pieniędzy, powinno być „wsparcie finansowe dla młodych ludzi zakładających rodziny, dotyczące mieszkań na wynajem i zakupu”. Na manifestacjach Komitetu Obrony Demokracji pojawiły się transparenty o treści „500+ niezgodny z konstytucją”.

Program od początku ostro krytykuje także Paweł Kukiz, który w jednym ze swoich wpisów, cytując doniesienia portalu Onet.pl, sugeruje, że pieniądze z programu idą na alkohol i pod kredyt na zakup aut. Jego wpis spotkał się z miażdżącą krytyką internautów.

Tego samego dnia, jak na złość liderowi Kukiz’15, zapadły pierwsze decyzje dotyczące zamiany pieniędzy z rządowego programu Rodzina 500+ na bony zakupowe.

Więcej na ten temat w czwartkowym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”.

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#PiS #Prawo i Sprawiedliwość #500+ #500 plus

Magdalena Piejko
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo