​Jak się manipuluje w wp.pl

  

„Kulisy walki o wpływy: red. Gądek zabiega u Ryszarda Petru o fotel króla Kamerunu? Związany z wp.pl Gądek, jak mówi się w środowisku medialnym, chce przejąć władzę w Kamerunie. Osoba z Kamerunu: moim zdaniem nie jest to realne” – tak mógłby się zaczynać artykuł o Jacku Gądku według wzorca wykorzystanego przez niego na wp.pl do napisania zmanipulowanego tekstu na mój temat. Artykuł – znów według patentu wp.pl – mógłby nosić tytuł: „Dowodził, że nie lewituje. Teraz chce przejąć Kamerun”.

Oto bowiem Jacek Gądek zamieścił na portalu wp.pl tekst zajawiony na pierwszej stronie pod nagłówkiem „Dowodziła, że w Smoleńsku był zamach. Teraz chce przejąć TVP”. Na drugiej tekst nosi tytuł: „Kulisy walki o TVP. Anita Gargas zabiega u Jarosława Kaczyńskiego o fotel prezesa?”. W leadzie znak zapytania ginie („Anita Gargas, jak mówi się w PiS, zabiega u Jarosława Kaczyńskiego o fotel prezesa TVP. Osoba z TVP: moim zdaniem to nie jest realne”), by w pierwszym zdaniu tekstu przyjąć formę twierdzącą: „Znana dziennikarka i autorka filmów Anita Gargas zabiega o wsparcie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, by zostać nawet szefową Telewizji Polskiej”.

Dalsza część tekstu jest równie daleka od profesjonalizmu, opiera się na sformułowaniach „mówi się”, „jak mówi jeden z”, a nawet zaprzecza wstępowi.

Pomijając obce mi pojęcie „przejęcia TVP”, nigdy dotąd nie „zabiegałam” u nikogo o fotel prezesa TVP i nie uczestniczyłam w żadnej „walce o TVP”. Ponieważ nie sądzę, by pan Gądek nie miał rozeznania w sprawie, mam prawo sądzić, że tak zmanipulowany tekst napisał intencjonalnie. I że ze świadomością opublikowano go na portalu wp.pl. Nie pozwolę na manipulacje z użyciem mojego nazwiska, podobnie jak nie pozwolę na to, by na forum wp.pl dotyczącym zmanipulowanego tekstu obrzucano mnie wulgarnymi wyzwiskami. Czekam na sprostowanie i przeprosiny.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts