To było samobójstwo? Oficera SKW znaleziono powieszonego

  

Rzecznik MON potwierdził informację o śmierci oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Z kolei Cezary Gmyz ujawnił, że mężczyzna powiesił się. – Wstępnie zakładamy, że było to samobójstwo, nic nie wskazuje na udział tzw. osób trzecich - powiedział dziennikarz na antenie Telewizji Republika.

Dzisiaj rano informowaliśmy, że w Mińsku Mazowieckim znaleziono zwłoki wysokiego rangą oficera SKW.  Wówczas jeszcze niewiele było wiadomo o okolicznościach śmierci.

CZYTAJ WIĘCEJ: Znaleziono zwłoki oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Jak zginął?

"W Mińsku Mazowieckim znaleziono ciało oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego" - potwierdził rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz w rozmowie z dziennikarzem RMF FM. Ta rozgłośnia jako pierwsza informowała o tragedii. "Bartłomiej Misiewicz nie odpowiada jednak na kluczowe pytania: gdzie znaleziono ciało oficera SKW, co mogło być przyczyną zgonu i czy śmierć wojskowego mogła mieć związek z jego pracą".

Więcej informacji na antenie Telewizji Republika podał dziennikarz śledczy Cezary Gmyz.

– Udało mi się ustalić, że mamy do czynienia z samobójstwem Waldemara K, oficera, podpułkownika – powiedział. – Wstępnie zakładamy, że było to samobójstwo, nic nie wskazuje na udział tzw. osób trzecich. Znaleziono go powieszonego – dodał.

Publicysta dodał, że mężczyzna "był poza służbą czynną, a jego nazwisko nie występuje w raporcie z likwidacji w WSI".

– Nie udało mi się dowiedzieć, czy miał on związek ze Smoleńskiem. Śmierć taka, jak ta, przed długim weekendem, budzą pewnego rodzaju wątpliwości. Nie chciałbym jednak tutaj spekulować, mam nadzieję, że odpowiednie służby działają w sposób wreszcie profesjonalny i tę sprawę wyjaśnią – wyjaśnił dziennikarz.

Tematem zajęła się również TVN24 - niestety, nawet materiał o takiej tragedii został wykorzystany do politycznych rozgrywek.

"Oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego, którego ciało znaleziono w środę, odpowiadał za niezwykle wrażliwą dziedzinę: certyfikaty bezpieczeństwa dla firm z sektora zbrojeniowego - dowiedział się portal tvn24.pl. - Ta tragedia to widoczny sygnał, że w całej służbie dzieje się źle - komentuje generał Janusz Nosek, były szef SKW" - tak tvn24.pl zapowiedział swoją publikację.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: RMF FM,tvn24.pl,telewizjarepublika.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Powieszony czy uduszony? Opublikowano wyniki sekcji zwłok Epsteina - miliardera-pedofila

/ Florida Department of Law Enforcement [Public domain]

  

W piątek po południu czasu lokalnego ogłoszone zostały rezultaty autopsji zwłok Epsteina. 66-latek został znaleziony w ubiegłą sobotę martwy w celi aresztu federalnego na Manhattanie. Jeffrey Epstein przebywał tam pod zarzutem molestowania nieletnich. Groziła mu kara 45 lat więzienia.

Miliarder próbował popełnić samobójstwo dwa tygodnie temu, po czym poddany został specjalnemu nadzorowi, który miał zapobiec powtórnej próbie targnięcia się na życie. Jednak z jakiegoś powodu 6 dni przed jego śmiercią specjalny monitoring celi znanego finansisty został zniesiony.

Epstein został znaleziony martwy w celi aresztu miejskiego w minioną sobotę nad ranem.

Dr Barbara Sampson, która dokonała sekcji zwłok Epsteina, w swoim raporcie oświadczyła:

„Po dokładniej analizie podczas pełnej autopsji stwierdzam, że przyczyną śmierci więźnia było powieszenie”.

Raport zawiera wiele szczegółów, jednym z nich jest opis kości szyjnych Epsteina, które były połamane.

Spekulacje na temat tego, dlaczego i jak zginął podejrzany, trwają nadal. Dr John Torres, ekspert medyczny i komentator w stacji telewizijnej NBC, stwierdził, że złamanie tych konkretnych kości szyjnych może wskazywać na powieszenie, ale także na uduszenie.

Trwa także dochodzenie w sprawie nieprawidłowości, do których doszło w areszcie. Dwóch strażników, którzy ponoć spali na służbie, zamiast pilnować Epsteina, odsunięto od wykonywania obowiązków służbowych, a trzeciego przeniesiono do innego aresztu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl