To było samobójstwo? Oficera SKW znaleziono powieszonego

  

Rzecznik MON potwierdził informację o śmierci oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Z kolei Cezary Gmyz ujawnił, że mężczyzna powiesił się. – Wstępnie zakładamy, że było to samobójstwo, nic nie wskazuje na udział tzw. osób trzecich - powiedział dziennikarz na antenie Telewizji Republika.

Dzisiaj rano informowaliśmy, że w Mińsku Mazowieckim znaleziono zwłoki wysokiego rangą oficera SKW.  Wówczas jeszcze niewiele było wiadomo o okolicznościach śmierci.

CZYTAJ WIĘCEJ: Znaleziono zwłoki oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Jak zginął?

"W Mińsku Mazowieckim znaleziono ciało oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego" - potwierdził rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz w rozmowie z dziennikarzem RMF FM. Ta rozgłośnia jako pierwsza informowała o tragedii. "Bartłomiej Misiewicz nie odpowiada jednak na kluczowe pytania: gdzie znaleziono ciało oficera SKW, co mogło być przyczyną zgonu i czy śmierć wojskowego mogła mieć związek z jego pracą".

Więcej informacji na antenie Telewizji Republika podał dziennikarz śledczy Cezary Gmyz.

– Udało mi się ustalić, że mamy do czynienia z samobójstwem Waldemara K, oficera, podpułkownika – powiedział. – Wstępnie zakładamy, że było to samobójstwo, nic nie wskazuje na udział tzw. osób trzecich. Znaleziono go powieszonego – dodał.

Publicysta dodał, że mężczyzna "był poza służbą czynną, a jego nazwisko nie występuje w raporcie z likwidacji w WSI".

– Nie udało mi się dowiedzieć, czy miał on związek ze Smoleńskiem. Śmierć taka, jak ta, przed długim weekendem, budzą pewnego rodzaju wątpliwości. Nie chciałbym jednak tutaj spekulować, mam nadzieję, że odpowiednie służby działają w sposób wreszcie profesjonalny i tę sprawę wyjaśnią – wyjaśnił dziennikarz.

Tematem zajęła się również TVN24 - niestety, nawet materiał o takiej tragedii został wykorzystany do politycznych rozgrywek.

"Oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego, którego ciało znaleziono w środę, odpowiadał za niezwykle wrażliwą dziedzinę: certyfikaty bezpieczeństwa dla firm z sektora zbrojeniowego - dowiedział się portal tvn24.pl. - Ta tragedia to widoczny sygnał, że w całej służbie dzieje się źle - komentuje generał Janusz Nosek, były szef SKW" - tak tvn24.pl zapowiedział swoją publikację.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: RMF FM,tvn24.pl,telewizjarepublika.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Lewacka partyzantka przyznała się do przeprowadzenia krwawego zamachu

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere/CC0 Public Domain

  

Skrajnie lewicowa partyzantka ELN przyznała się dzisiaj do przeprowadzenia zamachu na akademię policyjną w stolicy Kolumbii, Bogocie. Atak, w którym zginęło 20 osób, skłonił władze kraju do wstrzymania negocjacji pokojowych z ELN.

"Akcja przeciwko temu obiektowi i policjantom jest zgodna z prawem wojennym"

- głosi komunikat zamieszczony przez dowództwo ELN na stronie internetowej tej partyzantki. Podkreślono, że wśród ofiar śmiertelnych ataku nie było cywilów.

Samobójczy zamach na akademię policyjną w Bogocie, w którym zginęło 20 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych, miał miejsce w czwartek. Był to najkrwawszy atak w Kolumbii od 2003 roku.

Władze od początku oskarżały ELN o jego przeprowadzenie, ale dopiero w poniedziałek na ten temat wypowiedziała się sama organizacja.

W piątek prezydent Kolumbii Ivan Duque ogłosił, że z powodu zamachu rząd wstrzymuje proces pokojowy z ELN. Podkreślił, że dopiero po zamanifestowaniu przez partyzantkę zaangażowania w rozmowy - poprzez uwolnienie 16 zakładników i rezygnację z przemocy - możliwe będzie wznowienie dialogu. Duque poinformował też, że nakazy aresztowania dowódców ELN, zawieszone na czas rokowań, ponownie obowiązują.

ELN przez lata znajdowała się w cieniu FARC, ale od czasu zawarcia przez FARC porozumienia pokojowego z władzami w 2016 roku stała się najbardziej aktywną grupą rebeliancką w Kolumbii. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl