To było samobójstwo? Oficera SKW znaleziono powieszonego

  

Rzecznik MON potwierdził informację o śmierci oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Z kolei Cezary Gmyz ujawnił, że mężczyzna powiesił się. – Wstępnie zakładamy, że było to samobójstwo, nic nie wskazuje na udział tzw. osób trzecich - powiedział dziennikarz na antenie Telewizji Republika.

Dzisiaj rano informowaliśmy, że w Mińsku Mazowieckim znaleziono zwłoki wysokiego rangą oficera SKW.  Wówczas jeszcze niewiele było wiadomo o okolicznościach śmierci.

CZYTAJ WIĘCEJ: Znaleziono zwłoki oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Jak zginął?

"W Mińsku Mazowieckim znaleziono ciało oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego" - potwierdził rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz w rozmowie z dziennikarzem RMF FM. Ta rozgłośnia jako pierwsza informowała o tragedii. "Bartłomiej Misiewicz nie odpowiada jednak na kluczowe pytania: gdzie znaleziono ciało oficera SKW, co mogło być przyczyną zgonu i czy śmierć wojskowego mogła mieć związek z jego pracą".

Więcej informacji na antenie Telewizji Republika podał dziennikarz śledczy Cezary Gmyz.

– Udało mi się ustalić, że mamy do czynienia z samobójstwem Waldemara K, oficera, podpułkownika – powiedział. – Wstępnie zakładamy, że było to samobójstwo, nic nie wskazuje na udział tzw. osób trzecich. Znaleziono go powieszonego – dodał.

Publicysta dodał, że mężczyzna "był poza służbą czynną, a jego nazwisko nie występuje w raporcie z likwidacji w WSI".

– Nie udało mi się dowiedzieć, czy miał on związek ze Smoleńskiem. Śmierć taka, jak ta, przed długim weekendem, budzą pewnego rodzaju wątpliwości. Nie chciałbym jednak tutaj spekulować, mam nadzieję, że odpowiednie służby działają w sposób wreszcie profesjonalny i tę sprawę wyjaśnią – wyjaśnił dziennikarz.

Tematem zajęła się również TVN24 - niestety, nawet materiał o takiej tragedii został wykorzystany do politycznych rozgrywek.

"Oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego, którego ciało znaleziono w środę, odpowiadał za niezwykle wrażliwą dziedzinę: certyfikaty bezpieczeństwa dla firm z sektora zbrojeniowego - dowiedział się portal tvn24.pl. - Ta tragedia to widoczny sygnał, że w całej służbie dzieje się źle - komentuje generał Janusz Nosek, były szef SKW" - tak tvn24.pl zapowiedział swoją publikację.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: RMF FM,tvn24.pl,telewizjarepublika.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

47 nielegalnych migrantów w porzuconej ciężarówce

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/Tama66

  

Policja w Macedonii Północnej poinformowała w sobotę, że znalazła 47 nielegalnych migrantów, ukrytych w porzuconej ciężarówce na wschodzie kraju, w pobliżu granicy z Bułgarią i Grecją.

Według policji ciężarówka stała zaparkowana na poboczu jednej z dróg, a jej kierowca wcześniej oddalił się w nieznanym kierunku. W samochodzie byli migranci z Afganistanu, Pakistanu i Iraku.

Migranci zostali przewiezieni do ośrodków detencyjnych w Skopje oraz w Gevgeliji na południu kraju. Na teren Macedonii Północnej dostali się prawdopodobnie z Grecji i tam macedońskie władzą zamierzają ich deportować.

Do podobnego zdarzenia doszło dziewięć dni temu, gdy w pobliżu miasta Valandovo w północnej części Macedonii Północnej znalezionych zostało, także w ciężarówce, 53 nielegalnych migrantów z Afganistanu, Pakistanu, Indii, Iraku i Egiptu. Wówczas zatrzymano kierowcę, któremu postawiono zarzut przynależności do gangu przemytników ludzi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts