Mamy analizę, której nie uwzględniła Komisja Wenecka - NASZ NEWS!

  

Portal niezalezna.pl dotarł do analizy prawnej dotyczącej Trybunału Konstytucyjnego, którą otrzymała Komisja Wenecka. Żaden z postulatów tego dokumentu nie został uwzględniony przez prawników z tej zagranicznej instytucji. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że analiza ta została przygotowana przez sędziów TK wybranych przez nowy parlament.

„Gazeta Wyborcza" zamieściła dziś projekt opinii Komisji Weneckiej. „Trybunał Konstytucyjny został zablokowany, co narusza podstawowe wartości demokracji” - można przeczytać w tych materiałach. Komisja Wenecka miałaby w nim stwierdzić, że jak długo TK pozostaje niestabilny, tak długo nie może pełnić swojej funkcji. „W ten sposób nie tylko praworządność jest w niebezpieczeństwie, ale także demokracja i prawa człowieka” - zauważono. Komisja miałaby zaapelować do Sejmu „o wycofanie uchwał, które zostały przyjęte, a są sprzeczne z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego”.

Czytaj tekst: Komisja Wenecka zgadza się z PiS. Kryzys wokół TK można rozwiązać zmieniając konsytucję

Opublikowanie projektu Komisji Weneckiej przez gazetę Adama Michnika rodzi poważne pytania:
  • Dlaczego Komisja Wenecka udostępniła pismo „Wyborczej”, skoro jest to tylko projekt? Kto z Komisji przekazał projekt gazecie Adama Michnika i w jakim celu? Czy nie jest to ingerencja zagranicznego organu w sprawy polskie poprzez tzw. przeciek prasowy?
  • Dlaczego pismo zawiera tezy, które - gdyby je wykonać - zmieniłyby ustrój Polski? Gdyby zastosować się do wskazań zawartych w projekcie Komisji Weneckiej, Trybunał Konstytucji - niewybierany przecież w wyborach bezpośrednich - uzyskałby pozycję nadrzędną w państwie, stanowiąc swoistą trzecią izbę parlamentu
  • Dlaczego zamiast rzeczowej prawniczej argumentacji są tam polityczne jednostronne wywody?
  • Dlaczego Komisja Wenecka wychodzi poza wniosek i nie skupia się na ustawie o Trybunale Konstytucyjnym

Portal niezalezna.pl dotarł do analizy prawnej omawiającej sprawę TK, którą otrzymała Komisja Wenecka. Niestety - w ogóle jej nie uwzględniono. Prawdopodobnie dlatego, że przygotowali ją sędziowie mianowani przez nowy parlament - niezbyt dobrze widziany na postępowych salonach Europy. W analizie tej czytamy m.in.

Prezydent nie jest związany wyrokiem (Trybunału Konstytucyjnego - red.) w stosunku do osób, nad którymi Sejm procedował w dniu 8 października 2015 r. Wyrok zobowiązuje go do niezwłocznego przyjmowania ślubowania od osób wybranych do pełnienia funkcji sędziego TK, ale w zakresie generalno-abstrakcyjnym. Trybunał nie ma kompetencji do nakazywania Prezydentowi RP określonego zachowania się. Nie można tez jako nakazu czytać wywodów z uzasadnienia.


Sprawa wyboru sędziów TK i kwestia wykonania wyroku k 34/15 jest tym samym zamknięta. Zarzuty o brak wykonywania wyroku TK są bezpodstawne.


Pełny tekst analizy, do której dotarliśmy, zamieszczamy w załączniku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

To był najdłuższy lot pasażerski w historii. Linie zastanawiają się, czy na stałe wprowadzić go do oferty

/ By John Taggart from Claydon Banbury, Oxfordshire - VH-ZND 11042018LHR, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68365114

  

19 godzin i 16 minut trwał najdłuższy w historii lot samolotu pasażerskiego. W tym czasie trasę 16 200 km między Nowym Jorkiem a Sydney pokonał- bez międzylądowania - Boeing 787-9 Dreamliner australijskich linii lotniczych Qantas.

Był to lot testowy.

Maszyna, na pokładzie której znajdowało się 40 pasażerów, głównie pracowników Qantas, lekarzy i naukowców, oraz dziesięciu członków załogi, wystartowała w piątek wieczorem (czasu lokalnego) z Nowego Jorku i wylądowała w niedzielę rano (czasu miejscowego) w Sydney.

Najważniejszym celem tego lotu było sprawdzenie pod kątem medycznym reakcji członków załogi i pasażerów na tak długą podróż powietrzną. Do końca roku Qantas chce przeprowadzić dwa kolejne tego rodzaju loty. Do tego czasu australijskie linie zamierzają podjąć decyzję, czy wprowadzą do swej oferty 20-godzinne loty.

Obecnie najdłuższe połączenie lotnicze, które trwa ponad 18 godzin, obsługują na trasie Singapur - Nowy Jork linie Singapore Airlines. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl