Nowa płyta Marii Peszek zatytułowana „Karabin” ukaże się 26 lutego 2016 roku nakładem Warner Music Poland. Nie wiadomo jednak, czy w dniu premiery materiał będzie dostępny w serwisie iTunes. Powodem takiej sytuacji jest kontrowersyjny tytuł jednego z utworów na płycie: Modern Holocaust.

Jednak zdaniem artystki to bezpodstawna cenzura.

Modern Holocaust to song przeciwko nienawiści słownej, symbolicznie porównanej do współczesnego holocaustu, obecnej w internecie i przestrzeni publicznej. Wymowa Modern Holocaust jest pacyfistyczna, a przesłaniem utworu jest wezwanie do zaprzestania mowy nienawiści – komentuje Maria Peszek.

Tymczasem na płytę czeka „Gazeta Wyborcza”. „Maria Peszek wróciła i nadal nie lubi Kościoła” – pisze o nadchodzącej premierze „GW”. Na nowej płycie ma znaleźć się utwór poświęcony uchodźcom, w którym kontrowersyjna artystka śpiewa: „inny nie znaczy gorszy lub zły/ nie strzelaj proszę, pozwól mi żyć”.

Peszek w tym kontekście podkreśla, że „można szczuć słowem, można szczuć modlitwą”. Poprzedni album wokalistki nosił tytuł „Jezus Maria Peszek”.