Związki przyjaciela Petru z Gazpromem. Verhofstadt wymieniony w międzynarodowym raporcie

Biorąc pod uwagę determinację Władimira Putina w próbach zniszczenia europejskiej jedności i rządów prawa, obecny polski rząd wykonuje tę pracę za niego - tak o nowej władzy w Polsce mówi euro

facebook.com/GuyVerhofstadt
Biorąc pod uwagę determinację Władimira Putina w próbach zniszczenia europejskiej jedności i rządów prawa, obecny polski rząd wykonuje tę pracę za niego - tak o nowej władzy w Polsce mówi europoseł Guy Verhofstadt, polityczny sojusznik Ryszarda Petru, którego zapraszał do Parlamentu Europejskiego już na początku grudnia 2015 r. Okazuje się jednak, że w tej sprawie najciemniej jest pod latarnią. Verhofstadt oprócz bycia europosłem reprezentuje firmę Exmar, która zawarła z Gazpromem umowę na dostarczanie rosyjskiej spółce 500 000 ton skroplonego gazu ziemnego rocznie.

Ryszard Petru nie ukrywa swoich politycznych intencji. - Będę chciał pracować nad przyspieszonymi wyborami. Im szybciej, tym lepiej - zadeklarował kilka dni temu w jednym z wywiadów radiowych. Lider Nowoczesnej pracuje również nad tym, żeby polski rząd był atakowany na arenie europejskiej. W realizacji jego działań w Parlamencie Europejskim pomaga mu belgijski europoseł, szef lewicowej frakcji PE, Guy Verhofstadt.

CZYTAJ WIĘCEJ: Verhofstadt i jego koledzy w orkiestrze Putina

Ten polityk w czerwcu 2015 r. (razem z Michałem Boni i Dariuszem Rosati) znalazł się na liście 10 osób, które zostały uznane przez organizacje pozarządowe za przykład konfliktu interesów w Parlamencie Europejskim. Powodem takiej decyzji było łączenie przez Verhofstadta pracy europosła z reprezentowaniem grup Sofina i Exmar. Jeden z użytkowników Twittera, @antyleft_ zwrócił uwagę na relację biznesową między tą ostatnią firmą, a rosyjskim Gazpromem.To fakt. Guy Verhofstadt jest członkiem Komitetu Nominacji i Wynagrodzeń Exmaru oraz w jej władzach pełni funkcję "individual director"Belgijska firma Exmar ma długoletnie doświadczenia w transporcie drogą morską gazu skroplonego LNG. Łączna pojemność jej floty to ok. 540 000 m3. 

- Firma Exmar już w listopadzie 2013 roku zawarła z Gazpromem umowę na dostarczanie Gazpromowi 500 000 ton rocznie skroplonego gazu ziemnego poprzez firmę Pacific Rubiales Energy Corp. (...) Każdy konkurent w dostarczaniu gazu do Europy jest bezpośrednim konkurentem nie tylko Gazpromu, ale i również jego poddostawców, w tym wypadku belgijskiej firmy Exmar, którą reprezentuje Guy Verhofstadt. Gazprom już wielokrotnie próbował ograniczyć rolę gazoportu w Świnoujściu poprzez kosztowny rurociąg Nord Stream

- przypomina blogpublika.com, cytując branżowy lloydslist.com. 

 

Źródło: niezalezna.pl

Samuel Pereira
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo