Kolonia: Szef policji stracił pracę

  

W związku z serią brutalnych napadów na tle seksualnym szef policji w Kolonii stracił pracę. Jak informują niemieckie media został on przeniesiony na wcześniejszą emeryturę. Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl już około 160 kobiet złożyło zawiadomienia o popełnieniu wobec nich przestępstw na tle seksualnym i rabunkowym w noc sylwestrową noc w Kolonii.

Szefowi policji w Kolonii zarzucono ukrywanie przed opinią publiczną informacji o zajściach w mieście oraz zatajanie informacji o pochodzeniu sprawców. Przypomnijmy, że zgodnie z najnowszymi ustaleniami, sprawcami napadów byli młodzi syryjscy imigranci.

- Większość z tego tłumu to byli Syryjczycy, którym chodziło o seksualną rozrywkę – przyznają policjanci z Kolonii, którzy w noc sylwestrową byli na służbie.


Niemieckie media w tej sprawie długo milczały, zatajając fakty przed opinią publiczną. Długo trzeba było czekać również na oficjalne potwierdzenie zajść przez niemiecką policję. Choć przedstawiciele mediów i policjanci przyznają, że w tej sprawie popełniono błąd zatajając ważne dla opinii publicznej informacje, okazuje się, że pewne fakty nadal ukrywano. Chodzi o zatrzymania i kontrole tożsamości agresorów.
 
Teren przy dworcu w Kolonii przez kilka godzin wyglądał jak strefa wojenna. Ponad tysiąc imigrantów z krajów arabskich najpierw odpaliło w tłumie fajerwerki i race, powodując popłoch, a następnie otoczyło zdezorientowane kobiety, obmacując je i kradnąc należące do nich przedmioty. Doszło też do wielu prób gwałtu.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Die Welt


Wczytuję komentarze...

Jourova chce rozmawiać o reformie sądownictwa, ale nie spotka się z KRS? „Niepokojące”

Vera Jourova / By European Parliament from EU - Hearing of Věra Jourová (Czech Republic) - Vice president-designate - Values and Transparency, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=82911512

  

- Informacje, że mimo prośby przedstawicieli Krajowej Rady Sądownictwa oraz Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego o rozmowę z Vierą Jourovą do takiego spotkania nie dojdzie, są niepokojące - stwierdził szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Takie informacje pojawiły się dziś w mediach. Jak zaznaczył Dworczyk, "chcąc poznać jakąś sprawę, warto poznać wszystkie strony sporu".

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Viera Jourova we wtorek odwiedzi Warszawę. Rozmowy mają dotyczyć kwestii praworządności i reformy sądownictwa w Polsce. Dworczyk powiedział w Polsat News, że strona rządowa liczy na merytoryczną dyskusję z komisarz. Jak zaznaczył, pojawiają się w tej sprawie jednak "pewne niepokojące informacje".

"Wiem to z informacji medialnych - ale wydaje się, że to są sprawdzone informacje - że przedstawiciele KRS zwrócili się z prośbą o rozmowę (z Jourovą), tudzież przedstawiciele Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, i do takiego spotkania rzekomo ma nie dojść"

- powiedział.

"Gdyby rzeczywiście nie doszło do takiego spotkania, to nie byłoby dobre, dlatego że chcąc poznać jakąś sprawę, warto poznać wszystkie strony sporu"

- dodał Dworczyk.

Według szefa KPRM, jeśli wiceszefowa KE nie spotka się ze wszystkim stronami, nie będzie mieć pełnej wiedzy na temat kwestii praworządności w Polsce.

"W związku z tym trudno, żeby wtedy oczekiwać, iż będzie mogła sobie wyrobić zdanie oparte na faktach"

- zaznaczył.

W ocenie Dworczyka obecnie Komisja Europejska nie ma wiedzy na temat praworządności w Polsce, a "jeżeli ta wiedza jest, to jest ona fragmentaryczna" i "w części zniekształcona".

"Niestety - mówię to z przykrością - zabiegają o przedstawianie wydarzeń w Polsce w takim nieprawdziwym świetle niektórzy przedstawiciele opozycji"

- dodał Dworczyk.

[polecam:https://niezalezna.pl/307919-vera-jourova-przyjezdza-do-polski-dluga-lista-planowanych-spotkan-unijnej-komisarz]

Zgodnie z podanymi dotąd informacjami, we wtorek rano wiceszefowa KE spotka się z marszałek Sejmu Elżbietą Witek, a następnie z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Jeszcze przed południem zaplanowane jest jej spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem.

Jourova spotka się też z I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf i prezesami tego sądu. Wiceszefowa KE odbędzie także spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości z przedstawicielami tego resortu. Ponadto z wiceszefową KE będzie także rozmawiać wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. Według informacji podanej w poniedziałek przez rzecznika KE Christiana Wiganda zaplanowane jest także spotkanie z prezes Trybunału Konstytucyjnego Julią Przyłębską. Jak powiedziano PAP w Krajowej Radzie Sądownictwa, Jourova ze względu na jej napięty grafik, nie spotka się z przedstawicielami Rady.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts